IATA (ICAO) kód letiště
BOO (ENBO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:02
Vzdálenost od Prahy
1909 km

O letišti Bodø

Norské letiště Bodö najdeme jeden stupeň zeměpisné šířky severně od Polárního kruhu umístěné zhruba kilometr od centra stejnojmenného města. Slouží jako poměrně významný přestupní bod pro lety mezi městy v jižním a severním Norsku a jednu ze svých největších základen zde má společnost Wideroe. Ročně odbaví téměř 2 miliony cestujících. 

Terminál je otevřený od 4:00 do půlnoci, o víkendu je otevírací doba zkrácena podle letového řádu.

Letenky

Z Bodö létají v 99% procentech pouze přímé lety do norských destinací, nejčastěji samozřejmě do Osla a Bergenu. Z Prahy vede nejsnáze i nejlevněji cesta právě přes Oslo se společností Norwegian, průměrná cena zpáteční letenky vyjde zhruba na 7.000 Kč. Levněji může vyjít rozdělení cesty na dvě samostatné letenky: Z Prahy do Osla a z Osla do Bodö.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bodø, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Navzdory svojí malé velikosti slouží letiště Bodö jako regionálně významný přestupní bod. Z Osla a dalších velkých měst na jihu Norska přiletíme do Bodö, abychom tu přestoupili na regionální spoje aerolinky Wideroe a pokračovali na malá letiště v oblasti Lofotů a Vesterálů.

Terminál je malý a kruhový, proto přestup zabere doslova jen pár kroků a vteřin. Je prakticky vyloučené se na letišti ztratit.

Doprava z/na letiště

Oficiální informace o dopravě v celém kraji Nordland najdete na adrese 177nordland.no.

Centrum Bodo

Do centra městečka Bodo využijeme městských autobusových linek 1 a 4 i příměstských 100, 200, 300 a 400. Autobusy jezdí od 5:40 do 0:10 každých 10 minut během pracovního dne, večer a o víkendech zhruba jednou za 30 minut. Cesta do centra nebude trvat déle než 10 minut a jízdenka stojí 42 NOK / 120 Kč (platí se u řidiče v hotovosti).

Nádraží Bodo

Jakoukoliv autobusovou linkou dojeďte na zastávku (Orestad Park), odkud pěšky dojdete na nádraží za 10 minut (cca 250 metrů).

Dálkové spoje

Přímo na letiště zajíždějí autobusové linky 100, 200, 300 a 400, které zajišťují dopravu do okolních obcí a měst.

  • Linka 100: jezdí směrem na východ přes Tverlandet do Fauske. Autobusy jezdí 7x denně (o víkendu méně), první spoj z letiště vyjíždí v 6:45, poslední ve 20:30, zpět jede první spoj z Fauske v 5:05, poslední ve 21:25. Cesta do Fauske zabere hodinu a za jízdenku zaplatíte 112 NOK / 315 Kč, 
  • Linka 200: jede na jih podél pobřeží (směr Tverlandet, Glomfjord a Foroy), a to 2x až 3x za den. Cesta do Foroy trvá přes 2,5 hodiny a za jízdenku na konečnou dáte 162 NOK / 455 Kč,
  • Linka 300: jede na jih do vnitrozemí přes Národní park Saltfjelet do města Beiarn. Autobusy jedou 3x denně a cestu urazí zhruba za 3 hodiny. Jízdenka do turistického centra Misvaer vyjde na 154 NOK / 430 Kč, 
  • Linka 400: jezdí podél pobřeží na sever až do města Kjerringoy. Autobusy jezdí ve všední den 7x denně (v sobotu 1x, v neděli 2x) a do cíle dorazí za 2 hodiny. Lístek bude stát 91 NOK / 255 Kč.

Služby na letišti

Wifi je zdarma na dvě hodiny. Po uplynutí této doby se však stačí znovu přihlásit na další dvě hodiny a tak pořád dokola.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové části poblíž pásů na zavazadla, kontaktujte informační přepážku. Cena za 24 hodin činí 50 NOK, platit lze pouze kreditní kartou.

Veřejné sprchy se nacházejí v přízemí (příletová část) poblíž toalet. Za 30 minut použití zaplatíte 50 NOK, ručník si můžete zapůjčit na informační přepážce za 20 NOK.

Nechcete-li utrácet za balenou vodu, bez obav pijte pitnou vodu z fontánek rozmístěných po celém letišti.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla bych letět do Bodo z Prahy přes Oslo, jsou 2 hodiny na přestup s odbaveným zavazadlem dostačující? Jedná se o kombinaci aerolinek Norwegian a SAS. Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, stihnout se to dá, ale rezerva bude minimální, Oslo je poměrně velké letiště.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu