Průvodce letištěm

Letiště Evenes Harstad/Narvik

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Evenes Harstad/Narvik

Letiště Evenes, častěji zvané jako Harstad/Narvik najdeme na severu Norska až za polárním kruhem a využijeme ho jako nejbližší výchozí bod pro cesty na Lofoty a Vesterály. Název letišti daly nejbližší větší města: Evenes (10 km), Narvik (75 km) a Harstad (44 km). Většina spojů míří do Osla a dalších norských letišť v okolí, prim zde hrají aerolinky Wideroe, SAS a Norwegian. 

Nenechte se zmást, terminál vypadá z dálky jako budova supermarketu, skutečně se ale jedná o letiště. Otevírací doba terminálu však spíš připomíná onen supermarket: ve všední den od 7:00 do 22:00, v sobotu 7:00 až 12:30 a v neděli 12:30 až 22:00.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2049 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
00:20
aktuální čas

Letenky

Nejlevněji se z Prahy na Lofoty dostaneme právě přes letiště Harstad/Narvik, a sice se společností Norwegian s přestupem v Oslu. Obvyklá cena zpáteční letenky je kolem 5.500 Kč, v akci i kolem 4.000 Kč, jedná se však spíše o sporadické výjimky maximálně jednou za rok. Celková doba letu i s přestupem většinou nepřesáhne 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Harstadu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavní spojení letiště s okolím obstarávají autobusy Flybussen. Pro nejlevnější jízdenku rezervujte dopředu online. Jízdní řád je nepravidelný a kopíruje letový řád tak, aby pokryl všechny pravidelné spoje. Linka Flybussen jede z letiště jak do Harstadu, tak na druhou stranu do Narviku, přičemž zastavuje i v obcích po cestě. Jízdenka do Harstadu vyjde na 225 NOK / 630 Kč (cesta trvá asi hodinu), do Narviku pak zaplatíme dokonce 261 NOK / 730 Kč (pojedeme hodinu a půl). 

Do blízkého přístaviště ve městečku Evenes se dostaneme kyvadlovým autobusem, který jede zhruba 15 minut po příletu letadla a 10 minut po příjezdu lodi. Loď vás pak dopraví do města Kjeldebotn. Jízdenka na autobus vyjde na 110 NOK.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma na 2 hodiny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu