IATA (ICAO) kód letiště
EVE (ENEV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:40
Vzdálenost od Prahy
2049 km

O letišti Evenes Harstad/Narvik

Letiště Evenes, častěji zvané jako Harstad/Narvik najdeme na severu Norska až za polárním kruhem a využijeme ho jako nejbližší výchozí bod pro cesty na Lofoty a Vesterály. Název letišti daly nejbližší větší města: Evenes (10 km), Narvik (75 km) a Harstad (44 km). Většina spojů míří do Osla a dalších norských letišť v okolí, prim zde hrají aerolinky Wideroe, SAS a Norwegian. 

Nenechte se zmást, terminál vypadá z dálky jako budova supermarketu, skutečně se ale jedná o letiště. Otevírací doba terminálu však spíš připomíná onen supermarket: ve všední den od 7:00 do 22:00, v sobotu 7:00 až 12:30 a v neděli 12:30 až 22:00.

Letenky

Nejlevněji se z Prahy na Lofoty dostaneme právě přes letiště Harstad/Narvik, a sice se společností Norwegian s přestupem v Oslu. Obvyklá cena zpáteční letenky je kolem 5.500 Kč, v akci i kolem 4.000 Kč, jedná se však spíše o sporadické výjimky maximálně jednou za rok. Celková doba letu i s přestupem většinou nepřesáhne 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Harstadu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavní spojení letiště s okolím obstarávají autobusy Flybussen. Pro nejlevnější jízdenku rezervujte dopředu online. Jízdní řád je nepravidelný a kopíruje letový řád tak, aby pokryl všechny pravidelné spoje. Linka Flybussen jede z letiště jak do Harstadu, tak na druhou stranu do Narviku, přičemž zastavuje i v obcích po cestě. Jízdenka do Harstadu vyjde na 225 NOK / 630 Kč (cesta trvá asi hodinu), do Narviku pak zaplatíme dokonce 261 NOK / 730 Kč (pojedeme hodinu a půl). 

Do blízkého přístaviště ve městečku Evenes se dostaneme kyvadlovým autobusem, který jede zhruba 15 minut po příletu letadla a 10 minut po příjezdu lodi. Loď vás pak dopraví do města Kjeldebotn. Jízdenka na autobus vyjde na 110 NOK.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma na 2 hodiny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, chci si zeptat, zda někdo přilítl v 22:00 a flybussen už neměl spojení do Narviku. Řešení přespat, stopovat nebo ještě nějaké další možnosti se ještě ten den dostat do Narviku?

Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na stop záleží na štěstí a jestli bude v té době světlo. Loni začátkem července jsem jel stopem z Lofot okolo tohoto letiště s příjezdem do Narviku po 23 h., ale stále svítilo slunce a na stop jsem měl štěstí, takže v pohodě. Potřebuješ jet vůbec do Narviku? Je dost daleko a Lofoty (nejčastější cíl v té oblasti) jsou na opačnou stranu.

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, dá se počkat na letišti na otevírací dobu půjčovny aut? Priletime tam před půlnoci a autopujcovna nám přístavi mimo své otevírací hodiny auto jen za 1700 NOK. Říkali jsme si, ze bychom počkali v klidu tam. Ale píšeš, ze jsou tam otevírací hodiny i na letišti...

Díky moc Helena

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud se nic nezměnilo, tak se přes noc přečkat nedá. Je to malinké letiště, kam ve večerních hodinách nic nelétá a přes tu dobu se opravdu celé zavře.

před 3 lety
Gabe

Ahoj, my tam po příletu přečkali do rána, stejně tak i pár dalších lidí, nikdo se nás nesnažil vyhodit. Ale je to tak dva roky zpátky a bylo to v zimě..

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, lze půjčit přímo na letišti auto? Nebo je nutno dojet do Harmstadu? Děkuji.p

před 3 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Stačí napsat do googlu "evenes airport rental cars" a vyjede plno možností. Bylo by obtížné najít letiště ve vyspělé zemi, kde nejde půjčit auto.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu