IATA (ICAO) kód letiště
EVE (ENEV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:15
Vzdálenost od Prahy
2049 km

O letišti Evenes Harstad/Narvik

Letiště Evenes, častěji zvané jako Harstad/Narvik najdeme na severu Norska až za polárním kruhem a využijeme ho jako nejbližší výchozí bod pro cesty na Lofoty a Vesterály. Název letišti daly nejbližší větší města: Evenes (10 km), Narvik (75 km) a Harstad (44 km). Většina spojů míří do Osla a dalších norských letišť v okolí, prim zde hrají aerolinky Wideroe, SAS a Norwegian. 

Nenechte se zmást, terminál vypadá z dálky jako budova supermarketu, skutečně se ale jedná o letiště. Otevírací doba terminálu však spíš připomíná onen supermarket: ve všední den od 7:00 do 22:00, v sobotu 7:00 až 12:30 a v neděli 12:30 až 22:00.

Letenky

Nejlevněji se z Prahy na Lofoty dostaneme právě přes letiště Harstad/Narvik, a sice se společností Norwegian s přestupem v Oslu. Obvyklá cena zpáteční letenky je kolem 5.500 Kč, v akci i kolem 4.000 Kč, jedná se však spíše o sporadické výjimky maximálně jednou za rok. Celková doba letu i s přestupem většinou nepřesáhne 8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Harstadu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Hlavní spojení letiště s okolím obstarávají autobusy Flybussen. Pro nejlevnější jízdenku rezervujte dopředu online. Jízdní řád je nepravidelný a kopíruje letový řád tak, aby pokryl všechny pravidelné spoje. Linka Flybussen jede z letiště jak do Harstadu, tak na druhou stranu do Narviku, přičemž zastavuje i v obcích po cestě. Jízdenka do Harstadu vyjde na 225 NOK / 630 Kč (cesta trvá asi hodinu), do Narviku pak zaplatíme dokonce 261 NOK / 730 Kč (pojedeme hodinu a půl). 

Do blízkého přístaviště ve městečku Evenes se dostaneme kyvadlovým autobusem, který jede zhruba 15 minut po příletu letadla a 10 minut po příjezdu lodi. Loď vás pak dopraví do města Kjeldebotn. Jízdenka na autobus vyjde na 110 NOK.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma na 2 hodiny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, chci si zeptat, zda někdo přilítl v 22:00 a flybussen už neměl spojení do Narviku. Řešení přespat, stopovat nebo ještě nějaké další možnosti se ještě ten den dostat do Narviku?

Děkuji

před měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Na stop záleží na štěstí a jestli bude v té době světlo. Loni začátkem července jsem jel stopem z Lofot okolo tohoto letiště s příjezdem do Narviku po 23 h., ale stále svítilo slunce a na stop jsem měl štěstí, takže v pohodě. Potřebuješ jet vůbec do Narviku? Je dost daleko a Lofoty (nejčastější cíl v té oblasti) jsou na opačnou stranu.

Ahoj, dá se počkat na letišti na otevírací dobu půjčovny aut? Priletime tam před půlnoci a autopujcovna nám přístavi mimo své otevírací hodiny auto jen za 1700 NOK. Říkali jsme si, ze bychom počkali v klidu tam. Ale píšeš, ze jsou tam otevírací hodiny i na letišti...

Díky moc Helena

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud se nic nezměnilo, tak se přes noc přečkat nedá. Je to malinké letiště, kam ve večerních hodinách nic nelétá a přes tu dobu se opravdu celé zavře.

před rokem
Gabe

Ahoj, my tam po příletu přečkali do rána, stejně tak i pár dalších lidí, nikdo se nás nesnažil vyhodit. Ale je to tak dva roky zpátky a bylo to v zimě..

Dobrý den, lze půjčit přímo na letišti auto? Nebo je nutno dojet do Harmstadu? Děkuji.p

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Stačí napsat do googlu "evenes airport rental cars" a vyjede plno možností. Bylo by obtížné najít letiště ve vyspělé zemi, kde nejde půjčit auto.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu