Letiště Evenes Harstad/Narvik

Evenes Harstad/Narvik Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

EVE (IATA)
ENEV (ICAO)
Norsko

Letiště Evenes, častěji zvané jako Harstad/Narvik najdeme na severu Norska až za polárním kruhem a využijeme ho jako nejbližší výchozí bod pro cesty na Lofoty a Vesterály. Název letišti daly nejbližší větší města: Evenes (10 km), Narvik (75 km) a Harstad (44 km). Většina spojů míří do Osla a dalších norských letišť v okolí, prim zde hrají aerolinky Wideroe, SAS a Norwegian.

Nenechte se zmást, terminál vypadá z dálky jako budova supermarketu, skutečně se ale jedná o letiště. Otevírací doba terminálu však spíš připomíná onen supermarket: ve všední den od 7:00 do 22:00, v sobotu 7:00 až 12:30 a v neděli 12:30 až 22:00.

 


Letenky

Nejlevněji se z Prahy na Lofoty dostaneme právě přes letiště Harstad/Narvik, a sice se společností Norwegian s přestupem v Oslu. Obvyklá cena zpáteční letenky je kolem 5.500 Kč, v akci i kolem 4.000 Kč, jedná se však spíše o sporadické výjimky maximálně jednou za rok. Celková doba letu i s přestupem většinou nepřesáhne 8 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Hlavní spojení letiště s okolím obstarávají autobusy Flybussen. Pro nejlevnější jízdenku rezervujte dopředu online. Jízdní řád je nepravidelný a kopíruje letový řád tak, aby pokryl všechny pravidelné spoje. Linka Flybussen jede z letiště jak do Harstadu, tak na druhou stranu do Narviku, přičemž zastavuje i v obcích po cestě. Jízdenka do Harstadu vyjde na 225 NOK / 630 Kč (cesta trvá asi hodinu), do Narviku pak zaplatíme dokonce 261 NOK / 730 Kč (pojedeme hodinu a půl).

Do blízkého přístaviště ve městečku Evenes se dostaneme kyvadlovým autobusem, který jede zhruba 15 minut po příletu letadla a 10 minut po příjezdu lodi. Loď vás pak dopraví do města Kjeldebotn. Jízdenka na autobus vyjde na 110 NOK.


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma na 2 hodiny.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Norska? Nastav si hlídače