IATA (ICAO) kód letiště
BZN (KBZN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:21 (-8)
Vzdálenost od Prahy
8131 km

O letišti Bozeman Yellowstone

Jak sám název napovídá, letiště Bozeman je jedním z hlavních výchozích bodů pro cesty do Yellowstonského národního parku, který je vzdálen zhruba 90 mil jižním směrem. Samotný Bozeman najdeme v jihozápadní části Montany a je zároveň jejím největším letištěm. I tak se ale řadí mezi ta nejmenší letiště v USA a terminál je jen o málo větší než například v Brně, proto se nemusíte obávat žádného bloudění.

Letiště otevírá ve 4:00, zavírá pak 30 minut po posledním příletu, přenocování tak není možné.

Letenky

Letiště v Bozemanu slouží pouze vnitrostátním linkám do největších amerických uzlů. Cesta z Prahy a okolí obvykle vede se dvěma přestupy a nestojí méně než 15.000 Kč. V akcích se dají sehnat letenky i kolem 11.000 Kč, většinou však jen z Vídně nebo Berlína.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bozemanu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letišti v Bozemanu obvykle přistaneme, míříme-li do Yellowstone nebo jiných národních parků, proto se jeví jako jediná využitelná možnost půjčení auta přímo na letišti.

Ostatně žádná klasická MHD ani na letiště nejezdí, využít můžete jen povětšinou sezonní služby autobusových dopravců do okolních center turistiky, jejichž aktualizovaný seznam je vždy na webu letiště.

Služby na letišti

Wifi můžete využívat zdarma a bez omezení.

Ve veřejné části terminálu najdete malou prodejnu běžných potravin (Copper Horse Market).

Pozor, na letišti nenajdete žádnou směnárnu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu