IATA (ICAO) kód letiště
DRW (YPDN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:30 (+7.5)
Vzdálenost od Prahy
12953 km

O letišti Darwin

Největší letiště v celé severní Austrálii slouží jako jediná spojnice města Darwin a širokého okolí se světem. Vzhledem k velmi malému počtu obyvatel této části Austrálie je i darwinské letiště poměrně malé s častým vnitrostátním spojením a několika málo mezinárodními trasami do Indonésie, Singapuru nebo Malajsie.

Terminál je moderní a minimalistický, rozhodně se zde neztratíte. Otevírací doba je 24/7.

Letenky

Letenky do Darwinu patří spíše k těm dražším a opravdu výjimečně klesají pod 25.000 Kč. Platí, že každá akční letenka s odletem z Evropy okolo 15.000 Kč je výborná cena a cestovatelé by neměli váhat s její koupí.

Doba letu do Darwinu je nejvíce závislá na délce přestupů. Na cestě z Prahy i okolí nás vždy čekají dva transfery a celkem cesta může zabrat i 40 hodin a více.

Inspirujte se akcemi na letenky do Darwinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Chystáte-li se do menších destinací na severu Austrálie, téměř jistě vás bude čekat přestup v Darwinu. Letiště je velmi malé a přehledné, bohužel však při každém přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let musíte vyzvednout a znovu odbavit svá zavazadlo, proto počítejte s minimálním časem na přestup 90 minut.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu obstarává autobusová linka číslo 3, nejezdí však přímo do centra Darwinu, ale do přestupního uzlu Casuarina severu města (mapa MHD), kde můžete přestoupit na linky OL1, OL2, 4 nebo 10 směr centrum. Na letiště však zajíždí jen vybrané spoje (v jízdním řádu označené písmeny „a“, „c“ nebo „d“), celkem 6–8 spojů denně. Jednotlivé jízdné stojí 3 AUD, celodenní pak 7 AUD

Mnohem pohodlnější dopravu přímo do centra zajišťuje společnost Airport Shuttle Serivce, u níž provede online rezervaci spoje na vámi určený čas. Cena do centra činí asi 15 AUD.

Za běžné taxi pak zaplatíte 25–30 AUD.

Služby na letišti

Wifi zde využijete zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel funguje na letišti prostřednictvím samoobslužných skříněk. Platba probíhá pouze kreditní kartou a za 24hodinovou úschovu zaplatíte dle velikosti zavazadla od 6 do 16 AUD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu