Letiště Detroit Metropolitan Wayne County

Detroit Metropolitan Wayne County Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DTW (IATA)
KDTW (ICAO)
Spojené státy americké

Detroitské letiště je jedním z největších v USA, nachází se 36 kilometrů od centra města a své druhé největší základny zde mají společnosti Delta Air Lines a Spirit Airlines. Kromě husté vnitrostátní sítě létá z Detroitu mnoho přímých linek do Asie i Evropy a letiště tak slouží jako významný přestupní bod pro středovýchod USA.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin, tranzitní zóna přes noc zavírá.

 


Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy do Detroitu obvykle začínají na 15.000 Kč se dvěma přestupy, případně na 17.000 Kč s jedním přestupem. Akční letenky se do Detroitu příliš často neobjevují a platí, že cokoli pod 12.000 Kč je výborná cena.

Doba přímého letu do Detroitu z Evropy činí asi 8 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Na letišti fungují dva oddělené terminály: McNamara (Delta + Air France) a Sever (vše ostatní). Mezi terminály jezdí každých 10 minut kyvadlový autobus zdarma, je však nutné úplně opustit letištní budovu, přestup tranzitní zónou není možný a pohodlná doba pro přestup mezi terminály je alespoň 150 minut.

Nicméně ve většině případů vás čeká přestup v rámci jednoho terminálu, který je přehledný a rychlý. McNamarský terminál je sice jeden z nejdelších na světě, vše je ale dobře organizováno pojízdnými chodníky.

Jako u všech letišť v USA, i v Detroitu při příletu z ciziny vždy musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit, z toho důvodu je nutné mít vyřízené povolení ESTA pro vstup do USA, a to i tehdy, přestupujete-li na jiný mezinárodní let (např. Paříž – Detroit – Mexiko). Na přestup je tak lepší mít minimálně 90 minut.


Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Detroitu jezdí autobusová linka 125.

  • V provozu je od 4:30 do 23:10 každých 60 minut, zastavuje u obou terminálů, při cestě z centra však dejte pozor, k severnímu terminálu jede každý lichý spoj, k terminálu McNamara každý sudý. Jízdní doba činí asi 35 minut a jízdenka stojí 2 $.
  • Informace o MHD v Detroitu.

V případě, že v Detroitu jen přestupujete a hledáte hotel v okolí, může pomoci autobus číslo 280, který spojuje letiště s blízkými obcemi Inkster a Garden City. Intervaly jsou hodinové od 6:00 do 23:00, jízdenka stojí 2 $. Autobus zastavuje pouze u terminálu sever.

Autobus Air Ride jezdí z letiště na západ do města Ann Arbor. Cesta trvá 50 minut, spoje odjíždí každou hodinu od 2:45 do 22:15 a za jízdenku zaplatíte 12 $.


Služby na letišti

K internetu se připojíte prostřednictvím wifi sítě „Detroit Airport Wifi“ zdarma a neomezeně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače