Průvodce letištěm

Letiště Fairbanks

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Fairbanks

Druhé největší město Aljašky Fairbanks ležící přímo v srdci divoké přírody, provozuje vlastní mezinárodní letiště. Leží zhruba 3 km západně od centra města a slouží jako hlavní spojnice centrální Aljašky se zbytkem světa. Díky přímé lince aerolinky Condor do Frankfurtu je Fairbanks nejmenším městem (cca 35.000 obyvatel) v USA s pravidelným nonstop spojením do Evropy. 

Terminál je malý, ničím nevybočující z běžného světového průměru. Jeho otevírací doba je 24/7 a není problém uvnitř přenocovat. Pohodlných míst k sezení je v hale dostatek a zaměstnanci jsou na nocující cestovatele zvyklí.

7146 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
13:45 (-10 )
aktuální čas

Letenky

Aljaška patří z Evropy k cenově nejméně dostupným destinacím a ani Fairbanks není výjimkou. Běžná cena letenky se pohybuje mezi 25 a 30 tisíci korunami. Levněji tak obvykle vyjde kombinace letu z Evropy do Los Angeles nebo San Francisca (kolem 12.500 Kč) a přikoupením místního přeletu z Kalifornie do Fairbanks (zpáteční letenka kolem 7.500 Kč).

Přímé lety Condoru z Frankfurtu se běžně prodávají kolem 30. tisíc Kč.

Vnitroaljašské lety do Anchorage stojí kolem 2.000 Kč v jednom směru a zajišťují je aerolinky Alaska Airlines a RAVN Alaska.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fairbanksu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Cesta na Aljašku si žádá roadtrip a tudíž nejčastější volbou dopravy z/na letiště bude půjčeným autem. Ceny půjčovného se pohybují kolem 35 $ na den.

Na letiště jinak zajíždí jen jednou za hodinu od 7:00 do 17:00 žlutá linka místního MHD, která vás doveze do západní části města. Pro cestu do centra je nutno přestoupit v zastávce "Fred Meyer West" na modrou nebo červenou linku. Jednotlivá jízdenka stojí 1,50$, celodenní pak 3$. Je nutné platit v přesné hotovosti u řidiče.

Více info o MHD ve Fairbanks na oficiálním webu.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení.

Terminál je vybaven duty free shopem, provozovnou Starbucks Cofee a několika bankomaty v příletové části haly.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)