IATA (ICAO) kód letiště
ANC (PANC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:12 (-10)
Vzdálenost od Prahy
7564 km

O letišti Anchorage Ted Stevens

Letiště v Anchorage je kromě hlavní brány na Aljašku pro všechny cestovatele zároveň jedním z největších nákladních uzlů na světě. Centrum Anchorage je od letiště vzdáleno 9 km.

Valná většina letů míří do ostatních států USA a po Aljašce, jedna pravidelná linka do Frankfurtu a výjimečně se zde objeví charterová linka z Japonska nebo Koreje.

Letiště má dva středně velké moderní terminály propojené chodbou. Orientace je zde snadná a prostředí příjemné. Otevírací doba je 24 hodin. 

Letenky

Letenky na Aljašku patří z Česka k těm nejdražším, standardní cena se drží mezi 25.000 a 28.000 Kč, nejlevnější spojení můžete sehnat s leteckou společností Condor při odletu z Frankfurtu, ale ani tak se téměř nikdy nedostanete pod 20.000 Kč. 

V málo častých akcích se můžou objevit i letenky kolem 15.000 Kč. Doba letu do Anchorage závisí na přestupech a průměrně trvá asi 30 hodin. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Anchorage, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností..

Doprava z/na letiště

Na letiště zajíždí autobusová linka číslo 7, která jezdí jak do centra, tak do přestupního bodu Diamond Center na jihu města. 

Autobus jezdí od 6:45 do 22:30 každých 60 minut (jízdní řád a mapa trasy), cesta do centra města zabere necelou půlhodinu. Při cestě z centra dejte pozor, na letiště zajíždí jen každý druhý spoj! Jízdenka stojí 2 $.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu