Letiště Anchorage Ted Stevens

Anchorage Ted Stevens International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

ANC (IATA)
PANC (ICAO)
Spojené státy americké

Letiště v Anchorage je kromě hlavní brány na Aljašku pro všechny cestovatele zároveň jedním z největších nákladních uzlů na světě. Centrum Anchorage je od letiště vzdáleno 9 km.

Valná většina letů míří do ostatních států USA a po Aljašce, jedna pravidelná linka do Frankfurtu a výjimečně se zde objeví charterová linka z Japonska nebo Koreje.

Letiště má dva středně velké moderní terminály propojené chodbou. Orientace je zde snadná a prostředí příjemné. Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Letenky na Aljašku patří z Česka k těm nejdražším, standardní cena se drží mezi 25.000 a 28.000 Kč, nejlevnější spojení můžete sehnat s leteckou společností Condor při odletu z Frankfurtu, ale ani tak se téměř nikdy nedostanete pod 20.000 Kč.

V málo častých akcích se můžou objevit i letenky kolem 15.000 Kč. Doba letu do Anchorage závisí na přestupech a průměrně trvá asi 30 hodin.

Vyhledat letenky .


Doprava z/na letiště

Na letiště zajíždí autobusová linka číslo 7, která jezdí jak do centra, tak do přestupního bodu Diamond Center na jihu města.

Autobus jezdí od 6:45 do 22:30 každých 60 minut (jízdní řád a mapa trasy), cesta do centra města zabere necelou půlhodinu. Při cestě z centra dejte pozor, na letiště zajíždí jen každý druhý spoj! Jízdenka stojí 2 $.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače