Průvodce letištěm

Letiště Foz do Iguacu

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Foz do Iguacu

Letiště na brazilské straně je vzdáleno asi 17 km od města Foz do Iguacu a 14 km od samotných vodopádů. Létají sem téměř výhradně vnitrostátní lety především ze Sao Paula a Rio de Janeira a jediná mezinárodní linka do peruánské Limy.

Terminál je velmi malý a poněkud zastaralý a ve špičkách a hlavní sezoně je nutné počítat s velkými davy na malém prostoru. Určitě je jistější dorazit alespoň 2 hodiny před odletem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
10788 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
15:38 (-5 )
aktuální čas

Letenky

Letenky přímo na letiště Foz do Igaucu se pohybují od 21.000 Kč výše. Alternativou může být koupě oddělených letenek do Sao Paula nebo Ria a pak vnitrostátní úsek k vodopádům zvlášť, kdy můžete ušetřit zhruba 2.000 Kč.

Akční letenky se objevují sporadicky, jakákoliv cena pod 15.000 Kč je velkým úspěchem.

Celková doba letu ze střední Evropy nezřídka kdy přesáhne 40 hodin, průměr činí asi 33 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fozu do Iguacu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Páteřní linkou veřejné dopravy je autobusová linka číslo 120 (jízdní řád), která jezdí z brazilského města Foz do Iguacu přes letiště do Národního parku přímo k vodopádům. Při cestě z letiště věnujte pozornost tomu, kam autobus jede. Ze stejné zastávky odjíždí jak do centra města, tak k vodopádům, které jsou na druhé straně. Jízdné činí 3,75 BRL, autobusy jezdí zhruba každých 15–30 minut, cesta zabere necelou půlhodinu. První spoj jede před šestou hodinou ranní, poslední pak o půlnoci.

Taxi do města i k vodopádům bude stát 35–45 BRL, na argentinskou stranu pak 75–90 BRL, v tomto případě tak vyjde výhodněji půjčení auta.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici pouze za poplatek.

V příletovém terminálu jsou umístěny skříňky na úschovu zavazadel.

Obecně je terminál sice zastaralý, avšak základní služby jako restaurace, obchod, autopůjčovna nebo bankomat zde najdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, prosímo radu jak funguje doprava ve městě Foz do Iguazu. Rádi bychom navštívili argentinskou stranu vodopádů. Jak se k nim dostaneme.

Stejně tak bychom chtěli jeden den udělat výlet k vodopádům na řece Monday v Paraguayi. Máte přehled jak se tma dostat autobusem?

Díky za rady

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, z města Foz do Iguacu jezdí cca jednou 30-40 minut autobus, zpáteční jízdenka by měla stát 16 nebo 20 BRL. Na brazilské i argentinské celnici musíte vždy z autobusu vystoupit pro razítko a občas se stane (především na straně brazilské), že autobus nepočká a vy musíte jet až tím dalším (nová jízdenka se ale už platit nemusí).

Z autobusového nádraží v Puerto Iguazu pak k vodopádům na argentinské straně jezdí autobusy cca jednou za 20 minut, tuším že za 330 ARS.

Avatar uživatele Michal
Michal

Plus malý tip - když linkou 120 dojedete do Terminálu, můžete tam zdarma přestoupit na jiný městský autobus, aniž byste museli znovu platit u řidiče ;)

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele Michal
Michal

Jízdné na autobus už stojí 3,75 BRL ;)

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu