IATA (ICAO) kód letiště
IGU (SBFI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:48 (-5)
Vzdálenost od Prahy
10788 km

O letišti Foz do Iguacu

Letiště na brazilské straně je vzdáleno asi 17 km od města Foz do Iguacu a 14 km od samotných vodopádů. Létají sem téměř výhradně vnitrostátní lety především ze Sao Paula a Rio de Janeira a jediná mezinárodní linka do peruánské Limy.

Terminál je velmi malý a poněkud zastaralý a ve špičkách a hlavní sezoně je nutné počítat s velkými davy na malém prostoru. Určitě je jistější dorazit alespoň 2 hodiny před odletem.

Letenky

Letenky přímo na letiště Foz do Igaucu se pohybují od 21.000 Kč výše. Alternativou může být koupě oddělených letenek do Sao Paula nebo Ria a pak vnitrostátní úsek k vodopádům zvlášť, kdy můžete ušetřit zhruba 2.000 Kč.

Akční letenky se objevují sporadicky, jakákoliv cena pod 15.000 Kč je velkým úspěchem.

Celková doba letu ze střední Evropy nezřídka kdy přesáhne 40 hodin, průměr činí asi 33 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fozu do Iguacu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Páteřní linkou veřejné dopravy je autobusová linka číslo 120 (jízdní řád), která jezdí z brazilského města Foz do Iguacu přes letiště do Národního parku přímo k vodopádům. Při cestě z letiště věnujte pozornost tomu, kam autobus jede. Ze stejné zastávky odjíždí jak do centra města, tak k vodopádům, které jsou na druhé straně. Jízdné činí 3,75 BRL, autobusy jezdí zhruba každých 15–30 minut, cesta zabere necelou půlhodinu. První spoj jede před šestou hodinou ranní, poslední pak o půlnoci.

Taxi do města i k vodopádům bude stát 35–45 BRL, na argentinskou stranu pak 75–90 BRL, v tomto případě tak vyjde výhodněji půjčení auta.

Uber do centra města Foz do Iguacu vyjde cca na 25 BRL.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma a bez omezení.

V příletovém terminálu jsou umístěny skříňky na úschovu zavazadel.

Obecně je terminál sice zastaralý, avšak základní služby jako restaurace, obchod, autopůjčovna nebo bankomat zde najdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pokus
pokus

Na letišti je salonek Mastercard lounge key přístupný i po příletu, nabízí hodně druhů alkoholu a na oběd teplá jídla podle menu (byli jsme v době oběda). Bydleli jsme v hotelu Colonial - lze dojít pěšky z letiště a nechat zavazadla a pěšky dojít k vstupu do parku s vodopády. V ceně vstupenky je pak autobus, který vás k vodopádům doveze a odveze. Ve Foz do Iguazu autobusy nejezdí podle jízdního řádu, nedodržují ani časy ani trasy. Doprava autobusy na argentinskou stranu podražila, musí se přestupovat v Puerto Iguazu a jedna cesta vyjde celkem na 90 reálů (březen 2022). Byli jsme dva a jeli jsme raději individuálně autem s cestovkou za 250 reálů celkem. Na hranicích kontrolovali vstupní formulář a test, stačí antigen z lékárny za 120 reálů. Výlet není levná záležitost jak to bývalo.

Odpovědět
před 6 měs

WiFi je již zadarmo, testovano předevčírem. Uber do centra Foz 25R$.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, prosímo radu jak funguje doprava ve městě Foz do Iguazu. Rádi bychom navštívili argentinskou stranu vodopádů. Jak se k nim dostaneme.

Stejně tak bychom chtěli jeden den udělat výlet k vodopádům na řece Monday v Paraguayi. Máte přehled jak se tma dostat autobusem?

Díky za rady

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, z města Foz do Iguacu jezdí cca jednou 30-40 minut autobus, zpáteční jízdenka by měla stát 16 nebo 20 BRL. Na brazilské i argentinské celnici musíte vždy z autobusu vystoupit pro razítko a občas se stane (především na straně brazilské), že autobus nepočká a vy musíte jet až tím dalším (nová jízdenka se ale už platit nemusí).

Z autobusového nádraží v Puerto Iguazu pak k vodopádům na argentinské straně jezdí autobusy cca jednou za 20 minut, tuším že za 330 ARS.

Přidat odpověď
před 3 lety
Mıchal

Plus malý tip - když linkou 120 dojedete do Terminálu, můžete tam zdarma přestoupit na jiný městský autobus, aniž byste museli znovu platit u řidiče ;)

Odpovědět
před 3 lety
Mıchal

Jízdné na autobus už stojí 3,75 BRL ;)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu