IATA (ICAO) kód letiště
FUK (RJFF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:22 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8801 km

O letišti Fukuoka

Největší letiště ostrova Kjúšú, čtvrté největší v Japonsku a třetí nejrušnější letiště na světě užívající pouze jedinou ranvej, najdeme uprostřed husté zástavby necelých 6 km od centra města Fukuoka.

Na letišti vládne čilý ruch kombinující početné vnitrostátní lety s mezinárodními linkami po okolí doplněné i o dálkové trasy do Helsinek nebo třeba na Havaj.

Letenky

Po většinu času se ceny na letiště Fukuoka z Prahy drží na přijatelných 12.500 Kč, často bývají letenky právě do Fukuoky ze všech japonských měst nejlevnější. Obvykle nás čekají minimálně dva přestupy, nejrychlejší cesta se společností Finnair s jediným přestupem v Helsinkách bývá zároveň tou nejdražší (standardně kolem 19.000 Kč).

Doba letu z Prahy záleží na počtu a délce přestupů, většinou činí mezi 18 a 25 hodinami.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fukuoky, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště Fukuoka využívá dva oddělené a na sobě nezávislé terminály: vnitrostátní a mezinárodní, oba leží na jiném konci letiště.

Kyvadlový autobus zdarma má zastávku před letištní budovou (při přestupu je nutné si vyzvednou zavazadlo a na druhém terminálu jej znovu odbavit). Jezdí od 6:00 do 23:00 každých 5–8 minut a samotná cesta zabere asi 15 minut.

Pro přestup mezi terminály je nezbytné mít minimálně 105 minut.

V rámci jednoho terminálu bude na přestup stačit pohodlně 45 minut, možná méně v případě vnitrostátních letů.

Doprava z/na letiště

Metrem

Oranžová linka metra spojuje vnitrostátní terminál s centrem města a stanicí Hakata, kde lze přestoupit na meziměstské vlaky JR Lines. Přiletíte-li mezinárodní linkou, pro přesun k metru na vnitrostátní terminál využijte kyvadlový autobus zdarma, viz kapitola „Přestup“ výše.

Jízdné se platí dle ujeté vzdálenosti, do centra (stanice Tenjin) i na nádraží Hakata zaplatíte 260 jenů, do vzdálenějších stanic maximálně 350 jenů. Celodenní lístek stojí 620 jenů.

Provozní doba metra je od 5:30 do 0:30, intervaly činí mezi 4 a 8 minutami a cesta na letiště trvá z centra asi 20 minut.

Autobusem

Autobusové linky využijete především od mezinárodního terminálu, do centra města (stanice Tenjin, Hakata a další) vás dovezou bez nutnosti přestupu během 35–45 minut. Jezdí často (nejdelší intervaly činí 20 minut), jízdenky na expresní spoje stojí 310 jenů, na pomalejší spoje jsou asi o třetinu levnější.

Placení jízdenky je trochu složitější. Při nástupu si v automatu uvnitř vozidla vyzvedněte tzv. „boarding ticket“, na informačním panelu si zkontrolujte dle vaší cílové destinace výši jízdného, které v přesné hodnotě zaplatíte do kasičky při výstupu.

Alternativně si můžete na letišti v kiosku zakoupit celodenní jízdenku za 2.060 jenů využitelnou v autobusech a vlacích společnosti Nishihetsu. Více informací.

Meziměstské autobusy odjíždí od obou terminálů, o destinacích a spojích se informujte v kancelářích u zastávky.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v prvním podlaží mezinárodního terminálu s otevírací dobou 8:00–21:40. Celodenní služba stojí 600 jenů, chcete-li nechat zavazadlo v úschovně přes noc, zaplatíte 1.200 jenů.

Alternativní možností jsou skříňky rozmístěné po celém letišti včetně vnitrostátní části, které si účtují od 300 do 600 jenů dle velikosti bagáže.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak je možno se dostat z letiště do přístavu

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Rome2Rio.com

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Ony i Google Maps to docela dobře zvládnou. Kombinace metra do centra a autobusu do přístavu... anebo taky pěšky. 😂

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu