IATA (ICAO) kód letiště
PUS (RKPK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:07 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8576 km

O letišti Pusan Gimhae

Letiště Gimhae najdeme zhruba 10 km západně od centra druhého největšího jihokorejského města Pusanu. Jedná se o významný letecký uzel pro celou jižní část země velikostní zhruba srovnatelný s pražským letištěm. Většina letů míří do Soulu, na ostrov Čedžu a do zemí ve východní a jihovýchodní Asii. Sídlo zde má aerolinka Air Busan.

V areálu najdete dva terminály – vnitrostátní a mezinárodní. Oba dva jsou zhruba 10 minut pěšky od sebe, alternativně se mezi nimi můžete přepravit letištním autobusem zdarma.

Letenky

Nejčastější cena letenek z Prahy do Pusanu se pohybuje kolem 15.500 Kč, většinou s přestupem v Číně. Alternativou je mírně levnější let do Soulu a následný přesun po zemi, ale železniční i dálková autobusová doprava je v Koreji poměrně drahá, obvykle se tak tento způsob cesty finančně nevyplatí. 

Oblíbené jsou 1-2x do roka akční letenky z Prahy přes China Eastern Airlines, kdy cena klesne k hranici 8.000 Kč, obvykle je však takových letenek jen pár a na minimum termínů.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pusanu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště Gimhae je dobře napojeno na veřejnou dopravu, při cestě do centra máte na výběr hned z několika různých variant. Zastávky autobusů jsou vždy před oběma terminály, stanice automatického vláčku pak pouze před mezinárodní budovou.

Nejlevnější jsou běžné městské autobusy:

  • 307: projede napříč celým městem až do východní části Haeundae. Jízdenka stojí 1.300 wonů, autobusy jezdí jednou za 20 minut od 5:00 do 23:20 a cesta do centra zabere zhruba 40 minut.
  • 1009: nejede do centra. Linka spojí letiště se severozápadní částí Pusanu a novým přístavem. Jízdenka za 1.800 wonů, do přístavu se dostanete jednou za 40 minut od 5:30 do 21:00 během půl hodiny.

Nejlepší poměr ceny versus nulového rizika kolony a nejkratších intervalů představuje kombinace automatického vláčku a metra linky 2:

  • Na letišti nasednete na vláček a dojedete na konečnou stanici "Sasang"
  • Tam přestoupíte na zelenou linku metra číslo 2, kterou dojedete kamkoliv do centra (směr "Jangsan")
  • Celková doba cesty zabere zhruba 30-35 minut při intervalu vláčku 6-10 minut
  • Metro jede od 5:30 do 23:00, vláček ale až do půlnoci, tak si na to dejte pozor. Může se stát, že při pozdním příletu dojedete k metru, které už nepojede
  • Cena přestupní jízdenky činí 1.800 wonů

Nejpohodlnější a nejdražší dopravu do centra zajišťuje tzv. Limousine bus:

  • Jedná se o expresní spoje, do centra dojedete zhruba za 30 minut, pokud není zácpa
  • Autobusy jezdí od 7:00 do 22:00 každých 30-40 minut
  • Cena jízdenky na lince do centra je 6.000 wonů, na trase do východní části města pak 7.000 wonů

Služby na letišti

Wifi je na letišti v provozu zdarma.

Úschovnu zavazadel najdete v obou terminálech vždy ve 2. poschodí. Cena za 24hodinovou službu se pohybuje v rozpětí 5.000 až 10.000 wonů dle velikosti bagáže.

Terminály jsou moderní a vybaveny mnoha restauracemi o obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele