Letiště Guam Antonio B. Won Pat

Guam Antonio B. Won Pat International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

GUM (IATA)
PGUM (ICAO)
Guam

Jediné mezinárodní letiště na ostrově Guam najdeme na mapě ve městě Tamuning přímo uprostřed ostrova. Na Guamu má jednu ze svých základen společnost United, která zajišťuje spojení mezi USA a Japonskem na jedné straně a početnými tichomořskými ostrovy na druhé straně.

Letištní terminál je středně velký s minimální šancí ztratit se v něm, otevřený je 24 hodin.

Pamatujte, že Guam je přidruženým státem USA a je nutné při cestách na ostrov i při přestupu zařídit elektronické povolení ESTA.

 


Letenky

Průměrné ceny letenek ze střední Evropy na Guam v posledních letech výrazně klesly a dají se tak pořídit za nejnižší ceny kolem 20.000 Kč při dlouhé cestě se dvěma přestupy, resp. od 25.000 Kč při rychlejší cestě s Korean Air přes Soul.

Akční ceny z Evropy zatím nejsou příliš časté, výjimečně můžou klesnout ke 14.000 Kč.

Doba letu z Prahy na Guam závisí na zvoleném spojení a může se pohybovat v rozpětí od 22 do 40 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Vzhledem k velikosti letiště a jednoduchému rozložení terminálu není přestup žádným důvodem ke stresu. Máte-li lety na jedné letence, obvykle není nutné vyzvedávat zavazadla, je však nutné mít vyřízené elektronické povolení ESTA, a to i pokud neopouštíte letiště.

Na pohodlný přestup v rámci jedné rezervace stačí 50 minut.


Doprava z/na letiště

Nejlepší volbou dopravy na letiště je taxi nebo dopředu objednaný transfer z hotelu. Taxi jezdí po ostrově za fixní ceny, všechna vozidla musí být vybavena taxametrem, nástupní sazba činí 2,40 $, následně 4 $ za první míli, každá další míle je za 1 $.

Na letiště zajíždí i autobusy MHD modré linky číslo 1. Ta jede z hlavního města Hagatna přes letiště do obcí Tamuning a Dededo. Spojení je však málo frekventované, jezdí jednou za 2 hodiny cca od 5:30 do 11:30 a od 15:30 do 19:30. V neděli autobusy nefungují. Jízdenka stojí 1 $, celodenní pak 3 $.


Služby na letišti

Wifi mohou využít pouze návštěvníci prémiových salonků.

Terminál je poměrně dobře a bohatě vybaven různými restauracemi i obchody.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Guam? Nastav si hlídače