IATA (ICAO) kód letiště
KMG (ZPPP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:31 (+6)
Vzdálenost od Prahy
7806 km

O letišti Kchun-ming Changshui

Letiště Kunming-Changshui bylo otevřeno teprve v roce 2012, aby nahradilo kapacitně nedostačující letiště Wujiaba. Nachází se asi 30 km od centra města a slouží jako významný regionální uzel pro společnost China Eastern Airlines i jako hlavní základna aerolinek Kunming Airlines a Lucky Air. S necelými 39 miliony odbavenými cestujícími za rok figuruje jako 46. největší letiště světa. 

Obrovský terminál je rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část, při pohledu z ptačí perspektivy architektonicky připomíná tvar letadla. Budova je rozlehlá a megalomansky pojatá, orientace je relativně snadná, je však nutné počítat s delšími vzdálenostmi, proto dorazte zhruba 2,5 hodiny před odletem. 

Terminál je otevřený nonstop.

Letenky

Průměrná cena letenek z Česka a okolí do Kunmingu kolísá mezi 16.000 a 18.000 Kč, z Prahy vede nejčastěji spojení přes Čcheng-tu nebo Peking. Nejlevnější letenky ze střední Evropy do Kunmingu v současnosti pořídíme právě z Prahy.

Doba letu nejvíce závisí na celkovém čase přestupu, obvykle činí 16 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kchun-mingu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Vzhledem k tomu, že letiště tvoří jediný velký terminál, orientace při přestupu nebude nijak složitá. V případě vnitrostátních transferů stačí 35 minut, při přestupování z mezinárodní na vnitrostátní linku budete potřebovat minimálně 75 minut. 

V Kunmingu můžete během čistě mezinárodního transferu využít 72hodinová tranzitní víza zdarma. Vzhledem k omezenému mezinárodnímu spojení se však cestujících většinou dotýká tzv. nepřímý tranzit, tj. mezi příletem do Číny a odletem z Číny je vložený jeden vnitrostátní přelet, v takovém případě pro bezvízový tranzit nesmí celkový pobyt na území Číny přesáhnout 24 hodin (Příklad letů z Prahy do Barmy po trase Praha – Šanghaj – Kunming – Rangún).

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra je určitě linka 6 metra. Ta vás v současnosti doveze na východní autobusové nádraží, je však rozestavěná další část, která povede přes centrum do západní části města a bude navazovat na další trasy metra. 

Jízdenka na metro stojí 5 jüanů, vlaky jezdí od 9:00 do 19:10 každých 25 minut a cesta zabere 25 minut. 

Dalším způsobem je šest letištních autobusových linek do různých částí města. Autobusy jezdí s intervaly 20–45 minut, první spoje ve směru na letiště obvykle vyjíždí po 5. hodině ranní, poslední spoje z letiště jezdí mezi 2:00 a 3:00 ráno. Jízdné se počítá podle vzdálenosti a v průměru činí 25–35 jüanů. Doba cesty závisí na dopravní situaci, počítejte spíše se 60–90 minutami.

Nejvyužitelnější pro cestu do centra jsou linky číslo 2 (Hlavní nádraží) a číslo 6 (náměstí Dongfeng).

Taxi do centra vyjde zhruba na 70–90 jüanů.

Služby na letišti

Wifi je bez omezení pouze pro držitele čínských simkaret. 

Úschovna zavazadel se nachází ve třetím poschodí na západní straně odletové haly. 

V tranzitní zóně se nachází na 40 tzv. hodinových salonků, kde si můžete dát sprchu a odpočinout v pohodlných sedačkách. Poplatek činí 50 jüanů za vstup.

Letiště je velmi moderní se všemi dostupnými službami, mnoho restauracemi a ještě více obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu