Průvodce letištěm

Letiště La Paz El Alto

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti La Paz El Alto

  • LPB (IATA)
  • SLLP (ICAO)
  • Bolívie

Druhé největší letiště v Bolívii najdeme ve městě El Alto, které ční na náhorní plošině nad jedním z bolivijských hlavních měst, La Paz. Jedná se o nejvýše položené mezinárodní letiště na světě s nadmořskou výškou 4.061 m. Mimo jiné i z tohoto důvodu sem nelétají žádné dálkové linky (větší letadla potřebují v takových výškách delší dráhu), nejdelší trasa míří do La Paz z Miami v USA.

Letištní terminál je moderní, velice prostorný a řadí se k uživatelsky k nejlepším v Jižní Americe. Veřejná část je otevřena 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
10887 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
22:26 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Kvůli velmi malé konkurenci se standardně letenky do La Paz drží na vysoké úrovni, z Prahy většinou cena neklesá pod 28.000 Kč.

Akční cena se do La Paz moc často neobjevují, velkým úspěchem je cena pod 20.000 Kč. Pro cesty do Bolívie můžete využít větší letiště v Santa Cruz de la Sierra v jihovýchodní části země, kam se létá přímo i z Madridu.

Inspirujte se akcemi na letenky do La Pazu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Minibusová linka číslo 212 vás mezi 7:00 a 19:00 doveze asi za půl hodiny do centra La Paz, konečná zastávka je na Plaza Isabela la Catolica, trasa vede přes centrální čtvrť Prado. Minibusy jezdí často (jednou za 10 až 20 minut) a za jízdenku zaplatíte 2 boliviány / 8 Kč.

Pro cestu na hlavní vlakové nádraží zvolte lanovou dráhu červené linky, která má svoji horní stanici 1,5 km od letiště („Estacion Teleferico 16 de Julio"). Za jednu jízdu zaplatíte 3 boliviány / 11 Kč. Systém moderních lanových drah je v La Paz vskutku unikátní a v budoucnu má tvořit páteř místní MHD, v současnosti jsou v provozu tři linky, další čtyři pak v plánu či ve výstavbě.

Taxi do centra La Paz vás vyjde asi na 10 boliviánů / 36 Kč.

Služby na letišti

Wifi můžete využívat zdarma a neomezeně, připojte se k síti „SSID LPZ“, ve veřejné části letiště však funguje velice špatně.

Úschovnu zavazadel najdete v hlavní příletové hale, otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, nevíte náhodou někdo zda jezdí z autobusového nádraží v La Paz dálkové autobusy do Puno ? A také mám otázku k noční dopravě Z El Alto (letiště) do centra La Paz . Čím nejlépe jet ?

Odpovědět
před 28 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu