IATA (ICAO) kód letiště
MDL (VYMD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:37 (+4.5)
Vzdálenost od Prahy
7597 km

O letišti Mandalay

Necelých 40 km jižně od bývalého barmského hlavního města se nachází jedno ze tří mezinárodních letišť v zemi. Pravidelné linky vedou z Mandalye do všech koutů Myanmaru, jakož i do Thajska, Číny, Singapuru nebo Jižní Koreje. 

Letištní terminál je vystavěn v imitaci tradiční barmské architektury, pochází však z roku 1999, uvnitř je moderní a srovnatelný s běžnými letišti všude po světě. 

Jediná budova letiště je poměrně velká a potřebám místního provozu bohatě stačí. Na noc se uzavírá.

Letenky

Nejčastěji vedou letenky do Mandalaye z Evropy buď přes Čínu, anebo přes Thajsko, z Bangkoku sem létá hned několik aerolinek. V poslední době se ceny letenek výrazně snižují a není tak problém za cestu do středního Myanmaru zaplatit při odletu z Prahy 17.000 Kč, v akcích nebo kombinovanou cestou na dvou letenkách přes Bangkok se dokonce lze dostat i na cenu kolem 13.000 Kč. 

Doba letu velmi závisí na časech přestupů, minimálně činí kolem 22 hodin, je však možné zvolit i cesty přes 48 hodin a čas využít k návštěvám měst při přestupech.

Inspirujte se akcemi na letenky do Mandalay, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejpohodlnější variantou cesty do města je zajištění dopravy z hotelu v předstihu. Taxi jezdí za fixní ceny od 12.000 do 15.000 kyatů (dle konkrétní destinace), což činí asi 230–290 Kč. 

V minulých letech provozovala společnost Air Asia ke své lince z Bangkoku kyvadlový autobus do centra zdarma, podle posledních informací však byl zrušen.

Služby na letišti

Wifi budete v terminálu chytat marně. 

Letiště je prostorné a nemá problémy s nápory cestujících. Najdete zde skromné restaurace a pár obchodů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu