Letiště Mandalay

Mandalay International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

MDL (IATA)
VYMD (ICAO)
Myanmar

Necelých 40 km jižně od bývalého barmského hlavního města se nachází jedno ze tří mezinárodních letišť v zemi. Pravidelné linky vedou z Mandalye do všech koutů Myanmaru, jakož i do Thajska, Číny, Singapuru nebo Jižní Koreje.

Letištní terminál je vystavěn v imitaci tradiční barmské architektury, pochází však z roku 1999, uvnitř je moderní a srovnatelný s běžnými letišti všude po světě.

Jediná budova letiště je poměrně velká a potřebám místního provozu bohatě stačí. Na noc se uzavírá.

 


Letenky

Nejčastěji vedou letenky do Mandalaye z Evropy buď přes Čínu, anebo přes Thajsko, z Bangkoku sem létá hned několik aerolinek. V poslední době se ceny letenek výrazně snižují a není tak problém za cestu do středního Myanmaru zaplatit při odletu z Prahy 17.000 Kč, v akcích nebo kombinovanou cestou na dvou letenkách přes Bangkok se dokonce lze dostat i na cenu kolem 13.000 Kč.

Doba letu velmi závisí na časech přestupů, minimálně činí kolem 22 hodin, je však možné zvolit i cesty přes 48 hodin a čas využít k návštěvám měst při přestupech.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejpohodlnější variantou cesty do města je zajištění dopravy z hotelu v předstihu. Taxi jezdí za fixní ceny od 12.000 do 15.000 kyatů (dle konkrétní destinace), což činí asi 230–290 Kč.

V minulých letech provozovala společnost Air Asia ke své lince z Bangkoku kyvadlový autobus do centra zdarma, podle posledních informací však byl zrušen.


Služby na letišti

Wifi budete v terminálu chytat marně.

Letiště je prostorné a nemá problémy s nápory cestujících. Najdete zde skromné restaurace a pár obchodů.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Myanmaru? Nastav si hlídače