IATA (ICAO) kód letiště
MDE (SKRG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:04 (-7)
Vzdálenost od Prahy
9462 km

O letišti Medellin Rionegro

Třetí největší kolumbijské letiště s názvem "José María Córdova" mezi místními zkracované jako "Aereopuerto J.M.C." se nachází mezi městy Medellín (36 km) a Rionegro (14 km). Letiště je poměrně velké s jednoduchým půlkruhovým terminálem, jehož pravá část slouží vnitrostátním letům a levá část mezinárodním linkám. Nejvíce spojů odsud vypravují společnosti Avianca a LATAM. Letiště J.M.C. bývá často zaměňováno s menším regionálním letišťátkem Olaya Herrera poblíž centra Medellínu, na které létají výhradně lety z okolních měst a menší letadla s kapacitou do 75 míst.

Při letech do Medellínu si dejte pozor na odletové informace na jiných letištích. Aby se rozlišilo právě mezi letišti J.M.C. a Olaya Herrera, bývá často větší José María Córdova označováno na informačních tabulích jako "Rionegro", zatímco menší Olaya Herrera jako "Medellín".

Veřejná část terminálu je otevřena 24 hodin denně.

Letenky

Přímo do Medellínu létají mezinárodní linky z USA, Peru, Panamy, Mexika a Španělska, vnitrostátní spoje odsud pak míří do všech velkých kolumbijských měst. 

Ceny letenek do Medellínu bývají nejlevnější z Vídně, a to kolem 14.000 Kč/zpáteční cesta, z Prahy zhruba o 2.000 Kč dráž. Vnitrostátní spoje po Kolumbii jsou pak velmi levné a startují na částkách okolo 850 Kč za jednosměrnou letenku, nejlevněji s místním low-costem Viva Colombia.

Inspirujte se akcemi na letenky do Medellinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště J.M.C. je spojeno pravidelnou autobusovou linkou s Medellínem. Zastavuje přímo před terminálem, ve městě má pak konečnou za hotelem Nutibara v centru města (nástupní zastávka je v ulici Carrera 50a). Spoje zastavují také u nákupního centra San Diego poblíž stanice metra Exposiciones. Zastávka je na hlavní výpadovce směrem do kopců. 

Jízdní řád:

  • Z centra na letiště od 3:30 do 18:15 zhruba každých 20-30 minut
  • Z letiště do centra od 6:00 do 0:15 zhruba každých 20-30 minut
  • Cesta zabere minimálně 60 minut

Jízdenka stojí 9.500 pesos a platí se průvodčímu v autobuse během jízdy, kdy chodí uličkou a vybírá peníze.

Taxi do Medellínu vyjde zhruba na 65.000 pesos, do města Rionegro byste neměli platit více než 25.000 pesos.

Služby na letišti

Wifi funguje bez problémů zdarma na neomezeně dlouhou dobu.

Terminál je slušně vybaven několika restauracemi, obchody se suvenýry, lékárnou nebo drogerií. Většinu z nich najdete ještě před bezpečnostní kontrolou.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Hájek
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 112 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-04-10T06:23:06+02:00)

Jízdenka z letiště už stojí 13000 COP, nejlevnější Uber 85000 COP

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele