EOH
Letiště Medellin Enrique Olaya Herrera

Medellin Enrique Olaya Herrera v kostce

naposledy aktualizováno 18. 05. 2018

Malé letiště pojmenované po bývalém kolumbijském prezidentovi Enriqe Olaya Herrerovi najdeme uprostřed husté medellínské zástavby jen 5 km od centra města. Vzhledem k náročném okolnímu terénu a krátké dráze sem mohou létat jen menší letadla zhruba do kapacity 75 cestujících. Z toho důvodu se odsud létá jen do okolních měst především v kolumbijském regionu Antioquia, ale i do Bogoty. Svoje hlavní sídlo tu má regionální společnost ADA - Aerolinea de Antioquia.

Budova terminálu je malá, vzdušná a navzdory provinčnímu charakteru letiště dobře udržovaná a velmi příjemná pro čekání na let. Během nástupu k letadlům procházíte krásnou zahradou a následně přímo přes letištní plochu bez jakýchkoliv zábran či restrikcí. 

Letiště je jako celý Medellín umístěno v hlubokém horském údolí, což v kombinaci s rychle se měnícím počasím a zastaralým navigačním vybavením způsobuje velmi častá zpoždění a rušení letů. Plánujte proto vždy s dostatečnou několikahodinovou rezervou.

Medellín obsluhuje i mnohem větší letiště José María Córdova - Rionegro, které přijímá i velká dopravní letadla a mezinárodní lety.

IATA Kód
EOH
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
07:40 (-7)
Vzdálenost z ČR
9469 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Medellin Enrique Olaya Herrera

Ať už přilétáte na letiště Medellin Enrique Olaya Herrera, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí