IATA (ICAO) kód letiště
BOG (SKBO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:15 (-6)
Vzdálenost od Prahy
9495 km

O letišti Bogota El Dorado

Letiště El Dorado ležící asi 12 kilometrů od centra Bogoty je zdaleka největší v celé Kolumbii a jedno z největších v celé Latinské Americe. Svoji hlavní základnu zde má společnost Avianca, stejně jako kolumbijská odnož LATAMu nebo menší aerolinky Satena či Viva Colombia. V Bogotě převažuje hustý vnitrostátní provoz, ale široká škála linek míří i do zahraničních destinací, především do USA, po Latinské Americe a do Evropy.

Bogotské letiště bylo v různých anketách opakovaně vyhlášeno jako nejlepší v Latinské Americe a uživatelsky je skutečně příjemné a snadné k orientaci.

Otevírací doba je 24 hodin včetně tranzitní zóny.

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Kolumbie se většinou pohybují okolo hranice 20.000 Kč. Akční ceny se objevují především ze západoevropských měst a můžou klesnout i k hranici 12.000 Kč. Pokud máte zájem o cestu do Bogoty, nastavte si náš hlídač letenek a o výhodné nabídce se dozvíte jako první.

Doba přímého let z Evropy do Bogoty je asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bogoty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště El Dorado má moderní a velký hlavní terminál 1 a menší terminál 2, který využívají pouze malé aerolinky Easyfly a Satena.

Přestupy jsou velmi snadné a dobře organizované. Při mezinárodním přestupu (např. Madrid – Bogota – Panama) nemusíte procházet imigrační kontrolou. To samé platí i u přestupu mezi vnitrostátními linkami, opět neprocházíte žádnou bezpečnostní kontrolou.

Při přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let budete muset nejdříve projít imigračním, vyzvednout své zavazadlo a následně ho znovu odbavit.

Budete-li se potřebovat přesunout z hlavního terminálu 1 na malý terminál 2, využijte kyvadlovou autobusovou dopravu zdarma. Zastávky jsou vždy v úrovni přízemí terminálů na několika místech, autobus je označený jako "Eldorado Shuttle Bus". Jezdí zdarma zhruba každých 10 minut a přesun zabere kolem 20 minut.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější cestou do centra Bogoty jsou městské autobusy. Systém MHD je moderní a relativně rychlý a při znalosti španělštiny i relativně přehledný. Jízdné se platí před vstupem na zastávku. Provozní doba většiny linek je 5:00–0:00. Téměř všechny linky jezdí s intervaly 3–10 minut.

  • Nejrychlejší cesta do centra (Santa Fe) nebo severní části Bogoty (Usaquen) vede autobusy K86 a M86. Obě linky mají shodnou trasu. Jízdenka stojí 2.300 pesos, cesta do centra zabere asi 40 minut, autobusy mají vyhrazené speciální pruhy, takže tolik netrpí dopravními zácpami. Autobusy mají interval 5-15 minut a jezdí od 4:30 do 23:30. Lístek koupíte na každé stanici, na letišti pak ve stánku s označením "Tullave" na zeleném podkladu v části vnitrostátních příletů. Buď si můžete koupit jednotlivou jízdenku, anebo znovudobíjecí kartičku za 5.000 pesos, na kterou si nahrajete libovolný obnos.
  • další využitelnou linkou pro cesty do širšího centra, konkrétně oblasti okolo největšího nákupního střediska Centro Andino, je linka P500. Jízdenka stojí 1.700 pesos / 15 Kč a cesta trvá asi 50 minut,
  • na letiště dále zajíždí autobusy číslo 105, 577 a 927, které míří do západní a jižní části města,
  • informace o dopravě ve španělštině.

Cena taxi do centra se pohybuje okolo 25.000 pesos / 210 Kč.

Služby na letišti

Wifi zdarma funguje pouze 30 minut, opakované přihlášení ze stejného zařízení není možné.

Úschovnu zavazadel najdete v první podlaží terminálu 1 u východu číslo 1. Otevírací doba je 24 hodin a sazba za celý den činí 10.000 pesos.

Většina obchodů, restaurací nebo směnáren je v provozu nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Bear

Jak je to s bankomaty na letišti? Respektive, které jsou bez poplatku (případně info ohledně limitů)? Ve směnárně na letišti se mi moc měnit nechce, počítám, že bude méně výhodná, než ve městě a do cíle se dostanu až navečer.

před 11 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Ahoj, zrovna v listopadu jsem tam po priletu po pulnoci vybiral. Dole i nahore par bankomatu je. Jeden nabidl vyber i s nejakym poplatkem, tak jsem jeste vyzkousel druhy (ta lidova banka Davivienda) a o poplatku za vyber, zadne info. Tak jsem si vybral urcitou castku tam a jiz se vice nestaral. Zdrzel jsem se v zemi tenkrat kratce, takze vysi limitu bohuzel netusim.

Buen viaje a Locombia Hermosa!

před 11 měs
Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

Je jich tam bez poplatku dost. Podívej se na ATMhero.net. Jinak Davivienda ma myslím nejvyšší limit a několikrát se mám stalo, že nam dala 400k ve 20k bankovkach, takže super.

před 11 měs
Avatar uživatele
Bear

Díky oběma za info ;-)

Přidat odpověď
před 11 měs

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na zkušenosti s uschováním zavazadel v Kolumbii. Jestli je to bezpečné a zda nebude problém uschovat zavazadlo cca na 20 dní.

Odpovědět
před rokem

Díky za skvěle sepsané informace!

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu