Průvodce letištěm

Letiště Bogota El Dorado

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Bogota El Dorado

  • BOG (IATA)
  • SKBO (ICAO)
  • Kolumbie

Letiště El Dorado ležící asi 12 kilometrů od centra Bogoty je zdaleka největší v celé Kolumbii a jedno z největších v celé Latinské Americe. Svoji hlavní základnu zde má společnost Avianca, stejně jako kolumbijská odnož LATAMu nebo menší aerolinky Satena či Viva Colombia. V Bogotě převažuje hustý vnitrostátní provoz, ale široká škála linek míří i do zahraničních destinací, především do USA, po Latinské Americe a do Evropy.

Bogotské letiště bylo v různých anketách opakovaně vyhlášeno jako nejlepší v Latinské Americe a uživatelsky je skutečně příjemné a snadné k orientaci.

Otevírací doba je 24 hodin včetně tranzitní zóny.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
9495 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
02:50 (-7 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Kolumbie se většinou pohybují okolo hranice 20.000 Kč. Akční ceny se objevují především ze západoevropských měst a můžou klesnout i k hranici 12.000 Kč. Pokud máte zájem o cestu do Bogoty, nastavte si náš hlídač letenek a o výhodné nabídce se dozvíte jako první.

Doba přímého let z Evropy do Bogoty je asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bogoty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště El Dorado má moderní a velký hlavní terminál 1 a menší terminál 2, který využívají pouze malé aerolinky Easyfly a Satena.

Přestupy jsou velmi snadné a dobře organizované. Při mezinárodním přestupu (např. Madrid – Bogota – Panama) nemusíte procházet imigrační kontrolou. To samé platí i u přestupu mezi vnitrostátními linkami, opět neprocházíte žádnou bezpečnostní kontrolou.

Při přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let budete muset nejdříve projít imigračním, vyzvednout své zavazadlo a následně ho znovu odbavit.

Budete-li se potřebovat přesunout z hlavního terminálu 1 na malý terminál 2, využijte kyvadlovou autobusovou dopravu zdarma. Zastávky jsou vždy v úrovni přízemí terminálů na několika místech, autobus je označený jako "Eldorado Shuttle Bus". Jezdí zdarma zhruba každých 10 minut a přesun zabere kolem 20 minut.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější cestou do centra Bogoty jsou městské autobusy. Systém MHD je moderní a relativně rychlý a při znalosti španělštiny i relativně přehledný. Jízdné se platí před vstupem na zastávku. Provozní doba většiny linek je 5:00–0:00. Téměř všechny linky jezdí s intervaly 3–10 minut.

  • Nejrychlejší cesta do centra (Santa Fe) nebo severní části Bogoty (Usaquen) vede autobusy K86 a M86. Obě linky mají shodnou trasu. Jízdenka stojí 2.300 pesos, cesta do centra zabere asi 40 minut, autobusy mají vyhrazené speciální pruhy, takže tolik netrpí dopravními zácpami. Autobusy mají interval 5-15 minut a jezdí od 4:30 do 23:30. Lístek koupíte na každé stanici, na letišti pak ve stánku s označením "Tullave" na zeleném podkladu v části vnitrostátních příletů. Buď si můžete koupit jednotlivou jízdenku, anebo znovudobíjecí kartičku za 5.000 pesos, na kterou si nahrajete libovolný obnos.
  • další využitelnou linkou pro cesty do širšího centra, konkrétně oblasti okolo největšího nákupního střediska Centro Andino, je linka P500. Jízdenka stojí 1.700 pesos / 15 Kč a cesta trvá asi 50 minut,
  • na letiště dále zajíždí autobusy číslo 105, 577 a 927, které míří do západní a jižní části města,
  • informace o dopravě ve španělštině.

Cena taxi do centra se pohybuje okolo 25.000 pesos / 210 Kč.

Služby na letišti

Wifi zdarma funguje pouze 30 minut, opakované přihlášení ze stejného zařízení není možné.

Úschovnu zavazadel najdete v první podlaží terminálu 1 u východu číslo 1. Otevírací doba je 24 hodin a sazba za celý den činí 10.000 pesos.

Většina obchodů, restaurací nebo směnáren je v provozu nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na zkušenosti s uschováním zavazadel v Kolumbii. Jestli je to bezpečné a zda nebude problém uschovat zavazadlo cca na 20 dní.

Odpovědět
před 4 měs

Díky za skvěle sepsané informace!

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu