Letiště Bogota El Dorado

Bogota El Dorado International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BOG (IATA)
SKBO (ICAO)
Kolumbie

Letiště El Dorado ležící asi 12 kilometrů od centra Bogoty je zdaleka největší v celé Kolumbii a jedno z největších v celé Latinské Americe. Svoji hlavní základnu zde má společnost Avianca, stejně jako kolumbijská odnož LATAMu nebo menší aerolinky Satena či Viva Colombia. V Bogotě převažuje hustý vnitrostátní provoz, ale široká škála linek míří i do zahraničních destinací, především do USA, po Latinské Americe a do Evropy.

Otevírací doba je 24 hodin včetně tranzitní zóny.

 


Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Kolumbie se většinou pohybují okolo hranice 20.000 Kč. Akční ceny se objevují především ze západoevropských měst a můžou klesnout i k hranici 12.000 Kč. Pokud máte zájem o cestu do Bogoty, nastavte si náš hlídač letenek a o výhodné nabídce se dozvíte jako první.

Doba přímého let z Evropy do Bogoty je asi 10 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště El Dorado má moderní a velký hlavní terminál 1 a menší terminál 2, který využívá společnost Avianca pouze pro vnitrostátní lety do menších destinací. Mezi terminály jezdí od 5:00 do 22:00 letištní autobus zdarma.

Přestupy jsou velmi snadné a dobře organizované. Při mezinárodním přestupu (např. Madrid – Bogota – Panama) nemusíte procházet imigrační kontrolou. Platí, že v takovém případě je i 60 minut dostatečný čas na přestup, některé aerolinky dokonce můžou nabídnout i kratší časy.

Při přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let by mělo stačit 75 minut, pokud budete mít návaznou letenku a fronta na pasové kontrole bude velká, zaměstnanci vám zajistí průchod expresní přepážkou.


Doprava z/na letiště

Nejlevnější cestou do centra Bogoty jsou městské autobusy. Systém MHD je sice moderní a relativně rychlý a při znalosti španělštiny i relativně přehledný. Jízdné se platí před vstupem na zastávku. Provozní doba většiny linek je 5:00–0:00. Téměř všechny linky jezdí s intervaly 3–10 minut.

  • Nejrychlejší cesta do centra (Santa Fe) nebo severní části Bogoty (Usaquen) vede autobusy K86 (směr letiště) / M86 (směr centrum). Jízdenka stojí 2.000 pesos / 17 Kč, cesta do centra zabere asi 40 minut, autobusy mají vyhrazené speciální pruhy, takže tolik netrpí dopravními zácpami,
  • další využitelnou linkou pro cesty do širšího centra, konkrétně oblasti okolo největšího nákupního střediska Centro Andino, je linka P500. Jízdenka stojí 1.700 pesos / 15 Kč a cesta trvá asi 50 minut,
  • na letiště dále zajíždí autobusy číslo 105, 577 a 927, které míří do západní a jižní části města,
  • informace o dopravě ve španělštině.

Cena taxi do centra se pohybuje okolo 25.000 pesos / 210 Kč.


Služby na letišti

Wifi zdarma je pouze v terminálu 1 za bezpečnostní kontrolou.

Úschovnu zavazadel najdete v první podlaží terminálu 1 u východu číslo 1. Otevírací doba je 24 hodin a sazba za celý den činí 10.000 pesos.

Většina obchodů, restaurací nebo směnáren je v provozu nonstop.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Kolumbie? Nastav si hlídače