IATA (ICAO) kód letiště
NSN (NZNS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:25 (+10)
Vzdálenost od Prahy
18125 km

O letišti Nelson

Páté největší novozélandské letiště odbavující zhruba milion pasažérů ročně najdeme 6 km od města Nelson. Obsluhuje především severní část Jižního ostrova a slouží jako jeden z hlavních bodů pro kyvadlové lety ze Severního ostrova. Nelsonské letiště provozuje jediný malý terminál, který proběhnete za 2 minuty. Přes noc se celý terminál zavírá a není možné zde přenocovat.

Letenky

Aktuálně se do Nelsonu nelétá z žádné mezinárodní destinace, dostanete se sem nejlépe z Aucklandu, Christchurch nebo Wellingtonu. Běžná cena letenky z Prahy do Aucklandu se pohybuje kolem 23.000 Kč, z Aucklandu do Nelsonu dáte za zpáteční letenku dalších cca 2.500 Kč, využijete aerolinek Air New Zealand a Jetstar. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Nelsonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Většina cestovatelů si rovnou na letišti půjčí auto a dopravu tak řešit vůbec nemusí.

Jedinou další variantou cesty do centra jsou taxíky, cena do Nelsonu je pevně stanovené taxametrem a stojí 30 NZD.

Služby na letišti

V malém terminálu se bezplatně připojíte k wi-fi a najíte v jedné malé předražené kavárně. Letiště je malé a slouží především k odbavení, žádné nadstavbové služby tu nehledejte.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele