IATA (ICAO) kód letiště
NPL (NZNP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:11 (+10)
Vzdálenost od Prahy
18017 km

O letišti New Plymouth

Malé regionální letiště se nachází 12 km od města New Plymouth a je významnou vstupní branou ke známé sopce Mount Taranaki, která je vzdálená necelou hodinku autem. Letiště slouží pouze vnitrostátním letům, především z Aucklandu, Wellingtonu a Christchurch. 

I přes svoji nevelkou rozlohu zde najdete dva miniaturní terminály. Číslo jedna slouží společnosti Air New Zealand, terminál 2 vzdálený cca 50 metrů pak využívají aerolinky Jetstar a Originair. 

Před odletem se neprochází žádnou bezpečnostní kontrolou. Letiště přes noc zavírá a není možné zde přespat.

Letenky

Nejlevnější letenky do New Plymouth pořídíte z Aucklandu. Na trase létá Air New Zealand i Jetstar a jednosměrná letenka bez zavazadla vyjde s cca 3 měsíčním předstihem klidně na méně než 600 Kč. I s kufrem se tak můžete dostat pod tisícovku. Zhruba o 20% dražší letenky jsou na trasách do Wellingtonu a Christchurch. 

Míříte-li do New Plymouth rovnou z Evropy, rozhodně si letenku rozdělte na úsek "Evropa – Auckland" a samostatně na "Auckland – New Plymouth", můžete ušetřit i přes 10.000 Kč oproti cestě na jedné letence až do New Plymouth.

Inspirujte se akcemi na letenky do New Plymouthu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Novozélandská regionální letiště neoplývají příliš kvalitní obsluhou MHD a New Plymouth není výjimkou. Žádná forma veřejné dopravy sem a ani do blízkého okolí nezajíždí. 

Rozhodně jedinou rozumnou možností je půjčit si auto rovnou na letišti a objevovat krásy regionu Taranaki autem. Jiná možnost prakticky ani nepřipadá v úvahu. Ceny půjčovného startují cca na 800 Kč na den, cena benzinu je podobná jako u nás.

Taxi do New Plymouth vyjde cca na 30 NZD.

Služby na letišti

wifi se připojíte zdarma a bez omezení.

V terminálu 1 najdete menší kavárnu, bistro a stánky autopůjčoven, terminál 2 je vybaven pouze automatem na pití.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele