Wellington
Letiště Wellington

Wellington v kostce

naposledy aktualizováno 08. 03. 2019

Novozélandskému hlavnímu městu slouží středně velké letiště, které leží na úzké šíji ohraničené z obou stran mořským zálivem. Wellingtonské letiště je významným regionálním uzlem, dostanete se z něj prakticky do všech měst na Severním i Jižním ostrově a také do Austrálie či Singapuru. 

Využívá jen jeden terminál, který je rozdělený na mezinárodní, vnitrostátní a regionální část. Odlety jsou v prvním patře, přílety v přízemí. U regionálních letů (menší vrtulová letadla cca do 70 cestujících) nebudete procházet žádnou bezpečnostní kontrolou. Orientace je zde velmi snadná a odbavení rychlé.

Terminál oficiálně zavírá mezi 1:30 a 3:30 a letištní policie obvykle žádá cestující, aby letiště opustili. Přímo v areálu najdete hotel Rydges s cenou od 3.500 Kč za pokoj, v docházkové vzdálenosti od letiště (cca 5 minut) pak jednoduchý Airport Motor Lodge od 2.500 Kč. Levnější variantou už jsou pouze nabídky Airbnb. Vždy však mějte na paměti, že chcete-li ušetřit, vybírejte ubytování v docházkové vzdálenosti. K prvním ranním odletům se totiž veřejnou dopravou nedostanete.

Oficiální stránky letiště jsou www.wellingtonairport.co.nz

IATA Kód
WLG
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
21:37 (+10)
Vzdálenost z ČR
18230 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Wellington

Ať už přilétáte na letiště Wellington, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí