IATA (ICAO) kód letiště
PBH (VQPR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:25 (+4)
Vzdálenost od Prahy
6681 km

O letišti Paro

Jediné mezinárodní letiště v Bhútánu se nachází asi 4 km od městečka Paro a 47 km od hlavního města Thimphu. Paro je označováno jako jedno z nejnáročnějších letišť na světě pro piloty, speciální povolení přistávat zde má jen několik málo těch nejlepších. Letiště leží v nadmořské výšce 2.235 metrů v úzkém a klikatém údolí obklopeném vrcholy s výškou přes 5.500 m n. m.

Do Para létá pouze státní aerolinka Druk Air a místní soukromý dopravce Bhutan Airlines. Všechny linky míří pouze do okolních zemí a do dvou vnitrostátních destinací.

Terminál je miniaturní, ale moderně vybavený. Otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letenky

Vzhledem k tomu, že ani jedna z místních aerolinek nespolupracuje s žádnou další, letenky do Bhútánu musíte kupovat vždy odděleně. Obvykle nejlevnější varianta bývá cesta přes indické Dillí, kam se z Prahy nebo Vídně dostanete asi za 11.000 Kč. Letenku z Dillí do Bhútánu pak seženete asi za 16.500 Kč, za cestu z Prahy do Para tak nedáte méně než 27.000 Kč.

Do Bhútánu se přímo létá také například z Bangkoku, Singapuru, Bombaje nebo Káthmándú.

Inspirujte se akcemi na letenky do Para, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jako cizinec nemůžete využívat místní veřejnou dopravu, veškeré transfery budete mít zajištěny lokální cestovní kanceláří.

Služby na letišti

K internetu se na letišti nepřipojíte, terminál je vybaven pouze základními službami, najdete zde pár malých obchůdků a jedno miniaturní občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu