Phnompenh

Letiště Phnompenh

O letišti

Letiště v kambodžském hlavním městě je druhým největším v zemi (po Siem Reap) a slouží jako významná brána do země. Nachází se asi 13 km západně od centra města a svoji základnu zde má společnost Cambodia Angkor Air.

Terminál je malý a často přetížený, počítejte tak s většími davy lidí na malém prostoru. Letiště je otevřeno podle letového řádu a přenocovat zde není možné.

Oficiální stránky letiště jsou www.cambodia-airports.com

IATA Kód
PNH
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
19:48 (+6)
Vzdálenost z ČR
9069 km

Letenky

Nejvýhodnější letenky z Prahy nebo Vídně obvykle seženete asi za 15.500 Kč, často bývají o trochu levnější než letenky do města Siem Reap na severu Kambodži. Akční ceny mohou spadnout k hranici 12.000 Kč, nižší ceny se objevují opravdu výjimečně jednou za několik let.

Doba letu do Kambodži se i po započítání transferů může vyšplhat až na 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Phnompenhu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pro cesty do centra máte v zásadě čtyři možnosti:

  • Městský autobus je zdaleka nejlevnější a poměrně spolehlivý způsob cesty. Zastávka se nachází přímo před terminálem, na letiště jezdí linka „C“, jíž se dostanete přímo do centra. Klimatizované autobusy jezdí od 5:30 do 20:30 zhruba každých 15 minut a cena jízdenky činí 1.500 riálů (0,37 USD). Lepší je platba v místní měně,
  • taxi je nejpohodlnější varianta, jsou stanoveny pevně dané ceny. Do úplného centra zaplatíte 12 USD, při cestě do okolních čtvrtí nebo Riverside pak 9 USD,
  • tuk-tuk je malá tříkolka, kde nemůžete čekat pohodlí, ale o to autentičtější zážitek z cesty. Cena stojí 7 USD,
  • motorka je zdaleka nejméně pohodlná a poměrně nebezpečná možnost, zcela nevhodná, pokud máte zavazadla. Za cestu do centra zaplatíte 2 USD.

Služby na letišti

Wifi připojení je zdarma a bez časového omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale mezinárodní části terminálu, otevřeno je od 7:00 do 1:30, za 24 hodin úschovy zaplatíte 14 USD.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí