IATA (ICAO) kód letiště
TDX (VTBO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:30 (+5)
Vzdálenost od Prahy
8828 km

O letišti Trat

Informace k letišti Trat a dopravě z něj připravujeme. Rezervujte si levné letenky do Tratu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Letím v lednu do Thajska, přistáváme v BKK. Druhý den pak máme letecky přesun mezi BKK-Trat. Potřebujeme se dostat co nejjednodušeji na Koh Chang, kde máme ubytování. Děkuji za rady.

před 4 lety
Avatar uživatele vlasta _3
vlasta _3

Ahoj,z Tratu red taxi do přístavu Laem Ngop.Cenu už si nepamatuju,ale nás byla skupinka,takže to vyšlo levně.V přístavu jsme koupili lístky na loď(80THB/os).Přímo k lodi nás popovezl starej rozhrkanej bus,cca půl kilometru(v ceně lodního lístku).Plavba trvá cca hodinku.Na Koh Changu je v přístavu půjčovna skútrů a obvykle tam čeká i nějaké red taxi.Ale taxikáři mají kartelový ceny.Mají je napsaný na cedulce( podle vzdálenosti a denní/noční doby) a nechtějí slevit ani jeden THB.Buď akceptuješ a jedeš nebo neakceptuješ a nejedeš...

Jestli jezdí nějakej linkovej bus z Tratu do přístavu netuším.My nejeli z letiště,ale z centra.

před 4 lety
Avatar uživatele Honzik _2
Honzik _2
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 26 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-11-26T22:41:50+01:00)

Sice jsem tam byl už před několika lety, ale tu kartelovou dohodu potvrzuji. Odmítli jsme jim to zaplatit, taxikář se zasmál a odjel s jinými. V mezičase jsme si zkusili někoho stopnout, místní zastavili, ale jakmile zjistili, že chceme odvézt, tak měli na spěch, odmítli i peníze za odvoz a prostě odjeli. Asi za půl hodiny přijel taxikář zpět do přístavu a už jsme podlehli.

Za pár dnů zpět do přístavu to bylo dost podobné, nikdo nezastavoval a nikoho nešlo sehnat, jedině za přemrštěné ceny hotelové taxi. Stálo nás u silnice několik a jak se blížil odjezd lodi, tak někdo nevydržel a konečně si hotelového taxíka vzal (v hotelu byl jen jeden), pak jako mávnutím kouzelného proutku už nám ostatním ihned někdo zastavil a vzal nás, jak nečekané.

před 4 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Já byl na Changu minulý rok. Po příjezdu trajektu čekalo asi 4-5 taxíků, ceny měli stejné, jeden nám 10 bht slevil. Nicméně jsme nijak extra smlouvat ani neplánovali. Kdybych si bral jedno taxi někde na ulici, tak bych zkusil smlouvat, ale takhle po příjezdu, když nastupuje X lidí mi to přišlo i trapné.

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Trošku nechápu o čem tady diskutujete. Turistika je na ostrovech většinou podstatnou složkou příjmů obyvatel. Takže tzv. kartelové ceny se dají videt na spoustě ostrovů. Já osobně na tom nevidím nic špatného a ceny nejsou nijak vysoké. Je rozdíl smlouvat někde ve městě kde chce spousta taxikářů turisty nepěkně natáhnout nebo na ostrovech, kde jsou ceny pevně dané. Pro mnohé je to naopak výhoda, že je nenatáhnou daleko víc. Komu se to nelíbí může jít pěšky.

před 4 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

To jsem měl na mysli s tím, že by nám to přišlo trapné.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele