Pusan

Ubytování v Pusanu

Pusan je oblíbenou výletní destinací turistů a živým městem, které nabídne autentickou přímořskou atmosféru, moderní centrum i krásné pláže a kopce.

Kde rezervovat ubytování v Pusanu? V Asii tradičně silný portál agoda.com i v Pusanu nabídne nejvíce ubytování. Zejména pokud jde o menší hotely a penziony, často Agoda nabízí i výrazně nižší ceny než konkurenční server booking.com.

Kde se ubytovat v Pusanu?

Pusan je překvapivě velké město, které si můžeme rozdělit do 3 hlavních čtvrtí vhodných k ubytování pro turisty.

Staré centrum (Nampo-dong)

Nejpopulárnější čtvrť starého Pusanu Nampo-dong s přilehlým obrovským rybím trhem Jagalchi se považuje za hlavní turistické centrum města. Blízko odsud budete mít na hlavní nádraží, pěším túrám po poloostrovech i vesničce Gamcheon.

  • Brosis Hotel *** – velmi pěkný menší hotel s moderně zařízenými pokoji nabízí ceny od 850 Kč za noc. Nachází se na hlavní třídě Gudeok-ro 100 metrů od stanice metra
  • Hotel Marcher *** – moderní hotel s docela prostornými pokoji v klidnější oblasti Nampo-dong a cenami od 950 Kč za noc.
  • Griffinbay Hotel **** – většinou nejlevnější 4* hotel s dobrým hodnocením v oblasti. Stojí na hlavní třídě Gudeok-rok 80 metrů od stanice metra a nabídne ceny od 1 100 Kč za noc

Skrz Nampo-dong projíždí oranžová linka metra.

Moderní centrum

Hlavní centrum pro místní obyvatele s úřady, mrakodrapy a sídly firem je zároveň i geografickým středem Pusanu. Turistických památek tu moc nenajdete, ale díky tomu, že se zde kříží všechny linky metra, se velmi snadno dostanete do všech částí Pusanu, které budou vždy zhruba stejně daleko.

  • Toyoko Inn Busan Seomyeon *** – jednoduše vybavený větší 3* hotel nabídne vždy výborné ceny od 900 Kč za noc a velmi dobré hodnocení
  • Lion Hotel *** – standardní hotel s malými, ale moderními a moc pěknými pokoji naláká na ceny už od 800 Kč za noc
  • Avani Central Busan **** – jeden z mála nadnárodních řetězců v centru Pusanu nabízí kvalitu, na jakou jste zvyklí z celého světa, a slušné ceny od 2 000 Kč za noc

Haeundae

Populární čtvrť Haeundae láká hlavně na stejnojmennou pláž, která patří k nejznámějším v celé Jižní Koreji. Tato část města je velmi živá s velkým množstvím restaurací, obchodních center i zábavy.

Najdete zde také největší koncentraci velkých hotelů mezinárodních řetězců.

Čtvrť Haeundae je domovem i luxusnějších hotelů, mezi nimiž jmenujme třeba Grand Josun Busan ***** nebo The Westin Josun Busan *****.

Hotely s výhledem

Specifickou kategorií jsou ubytování s výhledem na velmi fotogenické členité město s množstvím kopců, zátok, mostů a nasvícených mrakodrapů. Jaké hotely v Pusanu nabídnou nejlepší výhled z pokoje?

  • Lavalse Hotel **** – jeden z nevyšších pusanských hotelů stojí na ostrově Yeongdo-gu a naskýtají se z něj dechberoucí výhledy na duhově nasvícenou Busan Tower a budovu rybího trhu Jagalchi, starý rybářský přístav, staré centrum i část moderního přístavu. Pokoje s nejlepším výhledem stojí od 2 500 Kč za noc a tato investice se rozhodně vyplatí.
  • Park Hyatt Busan ***** – kvalita bez dohadů, více asi netřeba tento hotel představovat. Z pokojů se naskytnou výhledy na barevně nasvícený most Gwangan, širý oceán i část moderního centra Pusanu

Hotely u nádraží a přístavu

Chystáte se z Pusanu vyrazit vlakem nebo lodí v brzkých ranních hodinách? Hlavní nádraží, mezinárodní i vnitrostátní osobní přístav se nacházejí všechny v jedné čtvrti a i kvůli rozlehlosti města se rozhodně vyplatí při ranních odjezdech přespat někde v blízkosti.

Ceny hotelů v Pusanu

Navzdory své velikosti a ekonomické síle patří Pusan mezi poměrně levné metropole.

Lokální 3* hotely nabízejí 2lůžkové pokoje na noc za ceny mezi 700 a 1 000 Kč, zatímco hotely nadnárodních řetězců okolo 1 300 Kč. Ceny se dostávají na západní úroveň až u 4* a 5* hotelů, v nichž za noc zaplatíte mezi 2 500 a 6 000 Kč za pokoj.

Nejnižší ceny očekávejte na začátku prosince a v lednu, naopak nejvyšší v létě (zejména v září), a to i přesto, že zde panuje poměrně nepříjemné dusné a vlhké tropické počasí. Pusan je ale stále hlavně přímořskou destinací a láká na koupání v moři, čemuž odpovídají i letní ceny.

Chystáš se do Pusanu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 13. 01. 2023
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Pusanu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.