Samara

Letiště Samara Kurumoch

O letišti

Letiště Kurumoch je významným leteckým přístavem ve středním Rusku mezi městy Samara (37 km) a Togliati (55 km). Slouží jako hlavní vstupní bod do této průmyslové oblasti s lety do celého Ruska a okolních zemí. Jedinou pravidelnou nonstop linku na západ provozují ČSA z Prahy.

Moderní terminál je malý, kompaktní a přehledný a za rok odbaví na 2,5 milionu pasažérů. Otevřeno je 24 hodin denně a s přespáním nebývá problém.

Oficiální stránky letiště jsou uwww.aero

IATA Kód
KUF
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
07:31 (+2)
Vzdálenost z ČR
2471 km

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy nabídne Aeroflot s přestupem v Moskvě za průměrnou cenu kolem 6.500 Kč. Přímé lety s ČSA seženeme od 8.000 Kč za zpáteční cestu. Akční letenky do Samary se vzhledem k bídné konkurenci příliš často neobjevují, největší šanci nabídne turecký lowcost Pegasus Airlines s přestupem v Istanbulu.

Doba přímého letu Praha – Samara dosáhne takřka 240 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Samary, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Samary i Togliati vás doveze speciální letištní autobus občas označený číslem 652. Interval je nepravidelný mezi 30 a 60 minutami, autobusy jezdí od 6:00 do 22:00. Jízdenku si koupíte v kase v příletové hale, v případě cesty z centra pak na autobusovém nádraží za cca 50 RUB dle vzdálenosti. Do Samary pojedete 40 minut, do Togliati pak hodinu.

Do centra Samary jede i vlak za 150 RUB, zatím však pouze 2x denně.

Využít můžete i autobus číslo 78 (končí na severním okraji Samary) nebo maršrutky 392, která objíždí širší samarské centrum z východu. Cena se pohybuje kolem 25 rublů, obě linky jedou zhruba jednou za 20 minut a cesta zabere cca 75 minut.

V noci bude nejlepším způsobem dopravy Uber za fixní cenu 850 RUB do centra Samary.

Služby na letišti

Zdarma se připojíte k wifi síti „Free KUF“.

Vzhledem k hustému nočním provozu není problém najít v terminálu nonstop otevřené restaurace.

Za vstup do letištního salonku můžete zaplatit 3500 RUB, což se v žádném případě nevyplatí.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí