IATA (ICAO) kód letiště
KZN (UWKD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:35 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2402 km

O letišti Kazaň

Kazaňské mezinárodní letiště najdeme 25 km od milionové metropole Kazaň. Jedná se o největší letiště a hlavní vstupní bránu do Republiky Tatarstán. S bezmála 4 miliony odbavenými pasažéry ročně se jedná o 15. nejrušnější letiště Ruska. Svoji hlavní základnu zde má menší aerolinka UVT Aero.

Zbrusu nový a moderní terminál západního střihu je prostorný a velice snadný pro orientaci. Otevřený zůstává 24 hodin a případné přenocování zde nebývá problém.

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy či Vídně pořídíme do Kazaně s Aeroflotem s jedním přestupem v Moskvě. Obvyklá cena za zpáteční letenky činí 6.500 Kč, akce se do Kazaně zatím neobjevují.

Přímé lety ČSA z Prahy (2–3x týdně) pak vyjdou cca na 7.000 Kč. Doba letu z Prahy do Kazaně je rovna 150 minutám.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kazaně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji a nejpohodlněji se do centra Kazaně, konkrétně na hlavní nádraží, dostanete vlakem. Stanici najdete přímo před terminálem, jízdenku si můžete koupit v automatu nebo na pokladně. Limity vlaku jsou však jeho intervaly. Spojení jede zhruba jednou za 2 hodiny, cesta zabere 30 minut při ceně 200 rublů. Jízdní řád naleznete na rzd.ru.

Častěji a levněji se do Kazaně dostanete autobusem (maršrutkou) číslo 197. Při cestě do centra však musíte přestoupit na metro ve stanici „Prospekt Pobědy“. Autobusy jezdí od 6:00 do 22:00 cca každých 20 minut, jízdenku zaplatíte u řidiče a bude stát 20 rublů. Žeton na metro pak bude stát 10 rublů. Zastávka leží vpravo od východu z terminálu před poštou.

Taxi vyjde zhruba na 500 rublů.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná prostřednictvím sítě „AirportKznForFree“.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale terminálu 1A. Za celodenní službu zaplatíte 200 RUB, za každý další den + 50 rublů.

Vzhledem k celonočním provozu letiště je v terminálu několik restaurací otevřených nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý večer, potřeboval by jsem zjistit možnost vlakového spojení z letiště Kazaň - cílová stanice Volžsk.

Děkuji. Petríkovič

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu