IATA (ICAO) kód letiště
SJC (KSJC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:50 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9386 km

O letišti San Jose

Letiště hlavního města Silicon Valley je umístěno prakticky přímo ve městě zhruba 6 km od jeho centra.

Kvůli omezeným možnostem rozvoje zůstává letiště poměrně malé se dvěma terminály (A a B), mezi nimiž je spojovací chodba. Z jednoho konce letiště na druhý se pěšky dostanete do 15 minut.

Hustou síť vnitrostátních linek doplňují přímé trasy z Londýna, Frankfurtu, Japonska, Číny a Mexika.

Otevírací doba terminálu je 24 hodin.

Letenky

Z Česka a okolí se ceny letenek pohybují okolo 20.000 Kč. Levnější bude doletět na blízká letiště v San Franciscu nebo Oaklandu, i když se čas od času objeví San Jose jako příletové letiště i pokud zadáte do vyhledávače San Francisco. 

Doba letu závisí na přestupech a průměrně činí 17 hodin. 

Inspirujte se akcemi na letenky do San Jose, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště obsluhuje autobusová linka číslo 10 „AirportFlyer“, která je zdarma. Jezdí jednou za 15–30 minut od 5:00 do 23:30.

Terminály spojuje s blízkou stanicí metra "Airport" na jedné straně a nádražím Caltrain, odkud vás zaveze do San Francisca nebo ke Stanfordově univerzitě na straně druhé.

Pro cestu do centra San Jose zvolíte „Airport Flyer“ ke stanici metra (5 minut), které vás doveze do města během 10 minut za 2 $.

Do San Francisca

Vydáte-li se rovnou z letiště do San Francisca, využijte autobusovou linku 10, která vás zdarma doveze ke stanici vlaku Caltrain "Santa Clara" (cca 10 minut), odkud se do centra SF dostanete během hodiny za 9,75 $. Informace o vlaku najdete na webu Caltrain.com.

Autobus číslo 10 jezdí cca jednou za 15 až 30 minut, vlak pak jednou až dvakrát do hodiny. Jízdenku na vlak koupíte v automatu na nádraží.

Služby na letišti

Wi-fi na letišti funguje zdarma a neomezeně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu