IATA (ICAO) kód letiště
SFO (KSFO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:27 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9378 km
Obvyklá cena letenky
14 000 Kč

O letišti San Francisco

Mezinárodní letiště v San Franciscu patří mezi 20 nejrušnějších letišť světa a pro mnoho cestovatelů je branou do Kalifornie i celého západu USA. Na mapě se nachází 21 km jižně od Frisca. Jednu ze svých největších základen zde má společnost United Airlines, celkově je letiště významnou leteckou křižovatkou tras z Asie, Evropy a samozřejmě vnitrostátní letů po USA.

Letiště je ve světě leteckých nadšenců považováno za jedno z architektonicky nejkrásnějších, zejména díky půvabnému nočnímu osvětlení.

Letenky

Letenky do San Francisca jsou dlouhodobě v hledáčku cestovatelů plánujících road trip napříč Kalifornií a kalifornskými národními parky. Zpáteční letenky se z Prahy, Vídně a okolí pohybují mezi 14.000 17.000 Kč.

Několikrát do roka se objeví i akční nabídky, kdy lze zpáteční letenku do San Francisca zakoupit i za méně jak 10.000 Kč. Nabídky denně monitorujeme a případné akce ihned publikujeme.

Doba letu se průměrně pohybuje okolo 16 hodin s jedním svižným přestupem.

Inspirujte se akcemi na letenky do San Francisca, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Přestup na letišti SFO budete mít zejména při letech na Havajské ostrovy, případně Aljašku.

Letiště je děleno mezi 5 terminálů – tři vnitrostátní a dva mezinárodní. Vzájemně jsou propojeny bezplatným automatizovaným vláčkem Airtrain, který zajíždí též ke stanici příměstského vlaku BART.

Minimální čas na pohodlný přestup z mezinárodního letu činí zhruba 100 minut, doporučujeme plánovat spíše 120 minut a více z důvodu nutnosti vyzvednout své zavazadlo a znovu jej odbavit. Při mezipřistání trvající více jak 6 hodin se můžete vydat na krátký průzkum centra města.

Při vnitrostátním transferu bude stačit 40 minut.

U delších nočních přestupů se mrkněte na hotely v okolí letiště. Vzhledem k místním poměrům jsou relativně levné a na výběr je jich široká škála, většina z nich navíc nabízí odvoz od/k terminálu zdarma.

Doprava z/na letiště

Vzhledem k více jak 20kilometrové vzdálenosti od kraje San Francisca je doprava zajištěna příměstským vlakem BART (Bay Area Rapid Transit).

Vlaky odjíždí každých 20 minut a cena jízdenky se pohybuje okolo 9 $ v závislosti na cílové stanici (např. centrum San Francisca za 8,95 $, centrum Oaklandu za 9,35 $). Stanice metra San Francisco Int'l Airport Station je s letištními terminály spojena vláčkem AirTrain.

Doba jízdy z letiště do města trvá mezi 30 a 40 minutami, metro jede od 4:00 do půlnoci.

Do centra i na předměstí jižně od letiště se dostanete i autobusovou linkou 292 nebo ve špičkách linkou KX. Tyto varianty představují nejlevnější variantu dopravy, za jízdenku zaplatíte 2,25 $ ve směru do centra a 4 $ ve směru z centra. Na letišti sledujte směrovky "SamTrans", lístky lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče.

Během nočních hodin se na letiště dostanete autobusem číslo 397, která odjíždí centra (ulice Mission Ave.) každou hodinu. Linka pokračuje dále na jih až do Palo Alta.

V infostáncích na letišti můžete zakoupit i jízdenky na MHD přímo v San Franciscu (na BART se nevztahují). Více informacích na sfmta.com.

Na letiště Oakland (OAK)

Doprava na blízké oaklandské letiště snad nemůže být jednodušší. Na letišti naskočte na BART směrem do centra San Francisca, kde v libovolné stanici v úseku Daly City – West Oakland přestoupíte na linku směr Pleasanton nebo Fremont. Ve stanici "Coliseum/Oakland Airport" pak už stačí přesednout na krátký automatický vláček, který vás doveze přímo před terminál letiště Oakland.

Celkem cesta zabere asi 50 minut a za jízdenku zaplatíte 15,70 $.

Na letiště San Jose (SJC)

Nejrychleji: Naskočte na metro "BART", dojeďte jednu stanici na San Bruno (7,65 $), kde přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 75 minut.

Nejlevněji: Nastoupíte na autobus číslo 292 (4 $), směrem na Hillsdale. V zastávce "Burlingame" přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 90 minut.

Služby na letišti

Internet je k dispozici skrze bezplatné wifi připojení v celém areálu.

Veřejné sprchy otevřené 24 hodin denně najdete v prodejně "Freshen Up" ve veřejné části mezinárodního terminálu poblíž gatů "G". Za 30minutovou sprchu zaplatíte 25 $, ručník a toaletní potřeby máte v ceně.

Jako jedno z mála amerických letišť disponuje San Francisco úschovnou zavazadel. Tu najdeme pod názvem "Airport Travel Services" ve veřejné části mezinárodního terminálu směrem ke gatům "G". Otevřeno je od 6:00 do 23:00 a ceny činí podle velikosti zavazadla od 7 do 9 $ za hodinu, případně od 20 do 35 $ za 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Musim rict, ze prakticky cela Ellis St je dost silena (od Hiltonu vys). Doporucuju vyhnout se obloukem. Plna ruznych existenci, vyjetejch ‘zombie lidi’ apod. Pred hotelem (COVA) nam dokonce pres noc vyrostlo nekolik stanů. 😂 Ted vazne - nemuzu rict ze bych byl straspitel, ale nocni SF mi vazne nahanelo hruzu - proti tomu mi nocni prochazky v marockych medinach a uzkych ulickach prisly jako vrchol bezpecnosti. V noci v SF bych rekl jedine uberem 🤔

Odpovědět
před 3 lety

Ktere čtvrti v san francisku jje lepe se večer vyhnout

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Obecně asi downtownu, večer je nejlepší cestovat všude taxíkama, pokud chcete být v klidu.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu