Průvodce letištěm

Letiště Santorini Thira National

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Santorini Thira National

Na východní straně ostrova Santorini, často nazývané jako Thira či česky Théra, se nachází malé mezinárodní letiště. To po většinu roku slouží letům do Athén a na ostatní řecká letiště, v letní sezoně sem však létají charterové lety z celé Evropy.

Jednoduchý a velmi malý terminál absolutně nestačí letnímu provozu, proto se především v červenci a srpnu připravte na apokalyptické obrázky narvané letištní haly, fronty na check-in se mnohdy táhnou až ven.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1770 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
00:04 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Přímé lety v létě zajišťuje společnost SmartWings z Prahy, za zpáteční letenku zaplatíte okolo 8.500 Kč, což je podobná částka jako při cestě s přestupem. V zimní sezoně se na Thiru dostanete přes Athény od 4.000 Kč.

Levnější alternativu může nabídnout aerolinka Eurowings z Vídně, především v květnu a říjnu, a to od 3.500 Kč.

Aktuální nabídka zájezdů na Santorini >>

Inspirujte se akcemi na letenky na Santorini, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Autobusy jezdí nepravidelně zhruba jednou za hodinu do největšího města Fira, kde můžete přestoupit na další linky po ostrově. Jízdenka stojí 2,20 € a prodává ji řidič. První spoj jede v 7:10, poslední pak ve 22:10. Cesta do Firy zabere 20 minut (jízdní řády).

Taxi se snažte vyhnout, ceny pro cizince jsou vyšší než pro místní (cca 2 € za kilometr), chcete-li poznat všechna zákoutí ostrova, využívejte relativně frekventované autobusové spojení nebo si půjčte auto.

Služby na letišti

Terminál nesplňuje představy o moderním dovolenkářském letišti. Uvnitř najdete malý snack bar a dvoje toalety.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

našla jsem přílet z vídně 0:05, dá se přečkat na letišti santorini do rána? Alena

před 4 měs
Lukáš Horák

Leda tak venku, je to strašně malé letiště, fronty na odbavení se tvoří venku, není tam prakticky žádná možnost si někde sednout, natož lehnout. Doporučuji nešetřit, půjčit si auto nebo zaplatit taxi k ubytování.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý večer,přiletíme na Santorini poslední týden v září, 10 minut po půlnoci.Budeme ubytovaní v Perise,přes booking.Autobusy již nejezdí,přes ubytovatele jsme se dotázali na odvoz z letiště do Perisi a je schopen nám sehnat taxi za 35 euro.Chci se zeptat,zda se dá sehnat v tuto dobu levnější odvoz nebo máme tuto nabídku přijmout,děkuji za odpověď,

Bělíková Blanka

před rokem
Lukáš Horák

Ze stejného důvodu jsme si na Santorini raději půjčili auto, je škoda nezajet do Firy, do Oie, ta je must see, na jihu do Akrotiri atd. Také jsme přiletěli po půlnoci, s půjčovnou žádný problém ;-)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu