Letiště Santorini Thira National

Santorini Thira National Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

JTR (IATA)
LGSR (ICAO)
Řecko

Na východní straně ostrova Santorini, často nazývané jako Thira či česky Théra, se nachází malé mezinárodní letiště. To po většinu roku slouží letům do Athén a na ostatní řecká letiště, v letní sezoně sem však létají charterové lety z celé Evropy.

Jednoduchý a velmi malý terminál absolutně nestačí letnímu provozu, proto se především v červenci a srpnu připravte na apokalyptické obrázky narvané letištní haly, fronty na check-in se mnohdy táhnou až ven.

 


Letenky

Přímé lety v létě zajišťuje společnost SmartWings z Prahy, za zpáteční letenku zaplatíte okolo 8.500 Kč, což je podobná částka jako při cestě s přestupem. V zimní sezoně se na Thiru dostanete přes Athény od 4.000 Kč.

Levnější alternativu může nabídnout aerolinka Eurowings z Vídně, především v květnu a říjnu, a to od 3.500 Kč.

Aktuální nabídka zájezdů na Santorini >>

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Autobusy jezdí nepravidelně zhruba jednou za hodinu do největšího města Fira, kde můžete přestoupit na další linky po ostrově. Jízdenka stojí 2,20 € a prodává ji řidič. První spoj jede v 7:10, poslední pak ve 22:10. Cesta do Firy zabere 20 minut (jízdní řády).

Taxi se snažte vyhnout, ceny pro cizince jsou vyšší než pro místní (cca 2 € za kilometr), chcete-li poznat všechna zákoutí ostrova, využívejte relativně frekventované autobusové spojení nebo si půjčte auto.


Služby na letišti

Terminál nesplňuje představy o moderním dovolenkářském letišti. Uvnitř najdete malý snack bar a dvoje toalety.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Řecka? Nastav si hlídače