Letiště Mykonos

Mykonos Island National Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

JMK (IATA)
LGMK (ICAO)
Řecko

Menší letiště na ostrově Mykonos leží 4 km jihovýchodně od centra města a asi 10 km od nového přístavu na Mykonosu, odkud se můžete lodí vydat na okolní ostrovy, například Tinos. Letiště slouží především během letních měsíců, kdy naplňuje své kapacity natolik, že je vydáno omezení k setrvání letadel na letištní ploše na maximálně 1 hodinu.

Sezona zde trvá od června do října, kdy naleznete také nejvíce přímých spojů.

 


Letenky

Letenky na Mykonos hledejte zejména z Německa. Například přímou linku mezi Mnichovem a Mykonosem provozují sezóně aerolinky Condor a Volotea s průměrnou cenou 200 € za zpáteční let. V případě akčních letenek se lze dostat i na méně jak 80 €.

Doba letu na Mykonos pak nepřesahuje 3 hodiny.

Aktuální nabídka zájezdů na Mykonos.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přímo u letištní haly najdete zastávku pro autobusy, které jezdí pouze v letní sezoně. Autobusem se dostanete jak na hlavní autobusovou stanici Fabrika u centra města Mykonos, tak i ke starému a novému přístavu na severu města. Jízdní řády linek naleznete na mykonosbus.com a jízdenku zakoupíte u řidiče za 1,80 €.

Taxi vás do centra zaveze za 10 minut a cena činí 15 € za auto.

Poslední a hojně využívanou možností je transfer od vašeho ubytování. Mnohé hotely na Mykonosu nabízejí dopravu z letiště i do přístavu zdarma – o dostupnosti služby se informujte předem a domluvte si odvoz.

Pokud plánujete cestu na okolní ostrovy, podívejte se na ceny lodních spojů např. na www.letsferry.gr/en a lístek pak zakupte přímo u společnosti. Nejčastější plavba Mykonos – Tinos stojí 8 €.


Služby na letišti

Wifi je na letišti dostupná zdarma. Nechybí duty–free s řeckými specialitami a menší kavárna.

Přes silnici od terminálu naleznete dvě menší restaurace a jedno bistro, kde se můžete občerstvit při čekání na váš let. Zároveň se tu také nachází největší supermarket na ostrově.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Řecka? Nastav si hlídače