Letiště Si.an Xianyang

Xi'an Xianyang International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

XIY (IATA)
ZLXY (ICAO)
Čína

Letiště Xianyang je umístěno 27 kilometrů od centra Si-anu a 60 kilometrů od Lishanu, slavného místa, kde se nachází Mauzoleum první vládce dynastie Čchin, známé též pod názvem Terakotová armáda. Ze Si-anu se létá především do vnitrostátních destinací, v posledních letech se začíná rozvíjet i mezinárodní doprava do okolních zemí, přímé linky sem vedou i z Austrálie, San Francisa, Paříže, Říma a Helsinek.

Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Letenky z Prahy a okolí do Si-anu se stabilně drží na cenové hladině okolo 12.000 Kč, nejrychlejší spojení většinou vede se společností Hainan Airlines přes Peking nebo Finnair přes Helsinki.

Doba letu závisí na času transferu, průměrně činí asi 19 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Si-anské letiště užívá dva terminály, které jsou však spojené v jeden velký komplex, přestup je tedy jednoduchý a přehledný bez nutnosti přejezdu autobusy.

Při přestupu z mezinárodní na vnitrostátní let musíte vždy vyzvednout své zavazadlo a znovu ho odbavit. Z tohoto důvodu se doporučuje nechat si na přestup minimálně 90 minut.

Přestupy v rámci vnitrostátních linek jsou rychlé a bude stačit 45 minut.


Doprava z/na letiště

Do měst Xi’an i Xianyang se dostanete několika oficiálními letištními autobusovými linkami, které nejsou označeny číslem, ale pouze cílovou destinací. Cesta do centra je obecně velmi závislá na provozu a může trvat od 40 do 90 minut, pro cesty z města na letiště se tak doporučuje vyrazit minimálně 3 hodiny před odletem.

Autobusové linky jezdí zhruba jednou za 20 až 40 minut většinou od 5:00 do 1:00. Jízdenky do centra stojí ¥ 25.

Do okolních významných měst odjíždí z letiště přímé autobusové spoje, většinou několikrát denně.


Služby na letišti

Wifi můžou využívat pouze držitelé čínských SIM karet.

Úschovny zavazadel najdete v terminálu 2 u check-in přepážky číslo 1 (6:00–22:30) a v terminálu 3 v odletové části vedle přepážky pro nadrozměrná zavazadla (6:00–0:30).

Letiště je moderní plně vybavené všemi službami.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Číny? Nastav si hlídače