IATA (ICAO) kód letiště
XIY (ZLXY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:14 (+6)
Vzdálenost od Prahy
7439 km

O letišti Si–an Xianyang

Letiště Xianyang je umístěno 27 kilometrů od centra Si-anu a 60 kilometrů od Lishanu, slavného místa, kde se nachází Mauzoleum první vládce dynastie Čchin, známé též pod názvem Terakotová armáda. Ze Si-anu se létá především do vnitrostátních destinací, v posledních letech se začíná rozvíjet i mezinárodní doprava do okolních zemí, přímé linky sem vedou i z Austrálie, San Francisa, Paříže, Říma a Helsinek.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Letenky z Prahy a okolí do Si-anu se stabilně drží na cenové hladině okolo 12.000 Kč, nejrychlejší spojení většinou vede se společností Hainan Airlines přes Peking nebo Finnair přes Helsinki.

Doba letu závisí na času transferu, průměrně činí asi 19 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Si-anu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Si-anské letiště užívá dva terminály, které jsou však spojené v jeden velký komplex, přestup je tedy jednoduchý a přehledný bez nutnosti přejezdu autobusy.

Při přestupu z mezinárodní na vnitrostátní let musíte vždy vyzvednout své zavazadlo a znovu ho odbavit. Z tohoto důvodu se doporučuje nechat si na přestup minimálně 90 minut.

Přestupy v rámci vnitrostátních linek jsou rychlé a bude stačit 45 minut.

Doprava z/na letiště

Do měst Xi’an i Xianyang se dostanete několika oficiálními letištními autobusovými linkami, které nejsou označeny číslem, ale pouze cílovou destinací. Cesta do centra je obecně velmi závislá na provozu a může trvat od 40 do 90 minut, pro cesty z města na letiště se tak doporučuje vyrazit minimálně 3 hodiny před odletem. 

Autobusové linky jezdí zhruba jednou za 20 až 40 minut většinou od 5:00 do 1:00. Jízdenky do centra stojí  ¥ 25.

Do okolních významných měst odjíždí z letiště přímé autobusové spoje, většinou několikrát denně.

Služby na letišti

Wifi můžou využívat pouze držitelé čínských SIM karet.

Úschovny zavazadel najdete v terminálu 2 u check-in přepážky číslo 1 (6:00–22:30) a v terminálu 3 v odletové části vedle přepážky pro nadrozměrná zavazadla (6:00–0:30).

Letiště je moderní plně vybavené všemi službami.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

cestuji z Prahy do Xiamenu s přestupem přes Xi-an, jedná se o letenku vázanou na jednu rezervaci od jedné společnosti (od China Eastern.), přílet i odlet z a do Xi-anu z jednoho terminálu (č. 3). Chtěl jsem se zeptat, zda i tak je nutné zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit či zda v tomto případě bude toto automaticky přesunuto z jednoho letadla do druhého..., jak to většinou bývá.

Bohužel na letence ani jinde toto uvedené není. Případně mi toto asi budou schopni říci v Praze při odbavení, ne?

Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale letím prvně v životě...

Díky.

před 2 lety
divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 437 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-01-13T23:54:24+01:00)

Téměř jistě budete muset zavazadlo v Xi-anu vyzvednout a znovu odbavit. Můžete vznést předem dotaz u China Eastern. Na letišti v Praze Vám při odbavení řeknou jak to je, nebo se jich zeptáte pokud to neřeknou.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, letím s China Eastern Airlines a máme v Xi-An technickou pauzu na pár hodin, jak je to s vízovou povinností? Potřebuji vízum? Popřípadě jak to zjistit? děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží kolik máte celkově hodin mezi příletem do Číny a odletem z ní: https://www.cestujlevne.com/blog...tup-v-cine

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj, prosím o radu. Na tomto letišti budu přestupovat na letu z Prahy do Shnaghaje. Mezi lety máme 1:50, i když u letu do Xianyang je za dobou letu uvedeno +1. Máte někdo tušení, co to znamená? A ještě dotaz, přiletíme na terminál 3, z kterého i odlétáme, bude se kromě vyzvednutí zavazadel a následného odbavení na tomto letišti řešit i vízová povinnost? Díky za jakékoli bližší info:) Anna

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4318 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-11-15T20:23:59+01:00)

Ahoj, ano, vízová povinnost se řeší na první letišti příletu. "+1" znamená, že přílet je až další den (tedy pokud odletíte například v úterý večer, přiletíte ve středu ráno).

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Jan Paděra

Ahoj, nemáte někdo info, jestli se dá na letišti koupit SIM na data ?

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, jede prosím nějaký přímý spoj přímo k místu "Terakotové armády" a jaká je cca cena? Děkuji, Ingrid

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pouze taxi. Cena by měla být 200 yuanů.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu