Toronto
Letiště v okolí Toronta

Toronto všechna letiště v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

V okolí Toronta se nachází čtyři letiště, která sdružuje jeden společný kód „YTO“, který slouží cestujícím, jimž nezáleží, na jaké letiště přiletí a z jakého budou odlétat. Systém najde nejvýhodnější spojení nezávisle na konkrétním letišti. Chcete-li vyhledat letenky na jedno určitě letiště, zadejte jeho specifický kód, viz níže.

IATA Kód
YTO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
01:48 (-6)
Vzdálenost z ČR
6673 km

Lester B. Pearson (YYZ)

Pearsonovo mezinárodní letiště je největším v Kanadě a hlavní branou do Toronta. Míří sem valná většina všech letů. Letiště je vhodné jak pro cesty do Toronta, tak pro přestupy do široké škály destinací po celé Severní Americe. Doprava do centra je rychlá a efektivní, letiště je přehledné, avšak poměrně rozlehlé, takže je nutné počítat s delšími vzdálenostmi.

Informace o Pearsonově letišti >>

Billy Bishop (YTZ)

Malinké letiště Billyho Bishopa, označované také jako „Toronto-City“, je velice oblíbené pro svoji polohu, nachází se totiž na ostrově prakticky přímo v centru města. Z důvodu omezeného prostoru odsud však létají jen menší letadla především na lince do Montrealu, která slouží spíše jako autobus, odlétá se několikrát do hodiny. Na Bishopovo letiště nás dovedou i některá spojení z Evropy právě s přestupem v Montrealu.

Informace o letišti Billy Bishop>>

Hamilton (YHM)

Malé letiště v Hamiltonu je spíše jakýmsi doplňkem, nachází se 85 km jižně od Toronta a létají sem pouze vnitrostátní a dovolenkové lety do Karibiku. Výhodou Hamiltonského letiště je jeho blízkost k Niagarským vodopádům (cca 85 km).

Informace o letišti Hamitlon>>

Kitchener (YKF)

Posledním letištěm spadajícím do metropolitní oblasti Toronta je to ve 105 km vzdáleném Kitcheneru. Pro cesty do Toronta je zcela nevhodné, a pokud vám systém náhodou při hledání letenek do Toronta najde právě letiště „Toronto-Kitchener“, snažte se mu vyhnout a zvolit si let na jiné letiště.

Informace o letišti Kitchener>>

Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí