IATA (ICAO) kód letiště
YTZ (CYTZ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:17 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6675 km

O letišti Toronto City Billy Bishop

Toto malé regionální letiště leží na ostrůvku prakticky přímo v centru Toronta, od kterého dělí dvouminutová jízda přívozem přes Ontarijské jezero. Vzhledem ke stísněným prostorovým podmínkám sem mohou létat pouze menší vrtulová letadla do cca 70 cestujících. Svoji hlavní základnu zde má regionální aerolinka Porter Airlines, z Montrealu sem létá i Air Canada.

Terminál je velmi malý, mimo jiné i proto je letiště oblíbené mezi cestujícími – odbavovací proces je neporovnatelně rychlejší oproti většímu mezinárodnímu Pearsonovou letišti. Od odbavení k letadlu tu ujdete sotva 50 metrů. 

Letenky

Z Bishopova míří linky především po východní Kanadě a do velkých měst na východním pobřeží USA, a to především skrz aerolinku Porter Airlines. Průměrné ceny jednosměrných letenek se pohybují kolem 80 až 100 CAD.

Díky lince Air Canady na mezinárodní letiště v Montrealu však v některých případech místní letiště může sloužit i pro lety z Evropy. Je poměrně běžné, že Air Canada nabídne spojení z evropských letišť do Toronta s přestupem v Montrealu právě na toto letiště. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Toronta, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště má hlavní výhodu ve svojí poloze. Ostrov, na kterém se nachází, je od úplného centra města vzdálen sotva 750 metrů. Dlouhou dobu se k terminálu dalo dostat pouze trajektem, v minulých letech byl však otevřen tunel pro pěší. Máte v zásadě tři možnost dopravy:

  • Pěšky: Zhruba 100metrový tunel spojuje terminál na ostrově s příletovým terminálem, který je umístěný na pevnině na jižním kraji Little Norway Parku. Do samotného centra dojdete pěšky maximálně za 20 minut, 
  • Trajektem: Pokud se vám krátká vzdálenost mezi letištěm a pevninou nechce překonávat tunelem pěšky, využijete trajekty, které pendlují každých 15 minut, jízda trvá 2 minuty a za využití se neplatí.
  • Autobusem: Od příletového terminálu na pevnině (z letadla k němu tedy musíte dojít pěšky tunelem nebo trajektem) jezdí zdarma shuttle autobusy do blízkosti hlavního nádraží Union Station v centru. Nástupní zastávku směrem na letiště najdete v ulici York Street přes provozovnou Starbucksu. Autobusy jezdí od 5:00 do 0:05 každých 15 minut, cesta trvá rovněž 15 minut.

Služby na letišti

K wifi se připojíte zdarma.

Malý terminál nepotřebuje nic víc než pár občerstvení a dva duty-free shopy. Zdržovat se tu budete jen zřídkakdy více než hodinu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Fandynho
Fandynho

Rádi bychom o prázdninách letěli do Toronta. Poradíte? Co nejlevnější sehnat letenky.

Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

To mi nepřipadá jako komentář k průvodci letištěm. Co takhle napsat dotaz do fóra?

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele