Hurghada

Počasí v Hurghadě a kdy sem jet

Počasí v Hurghadě

Hurghada jako egyptské letovisko je ideální celoroční destinací pro koupání v moři. Počasí po celý rok dopřává Hurghadě slunné dny a vysoké teploty jak vzduchu, tak i moře. Místní pouštní subtropické klima vám garantuje dlouhé suché a horké léto, jasnou oblohu bez mráčků a záruku toho, že vám tu nikdy nebude pršet. Prostě ideální počasí na dovolenou.

V Hurghadě, ale i v případě počasí v Marsa Alam, panují tři roční období. Mírná zima, mírné léto a horké léto.

Mírná zima v Hurghadě panuje od listopadu do března a téměř po celé období tu panují teploty okolo 24 °C. Výjimkou bude nejchladnější měsíc leden, kdy jsou průměrné denní teploty okolo 22 °C, ale mohou klidně výjimečně padnout i pod dvacet stupňů. Bude tu mírně foukat s tím, že nejsilnější vítr tzv. chamsín přichází v druhé polovině března a trvá do prvního týdne v dubnu.

Mírné léto je takříkajíc naše léto. Teploty tu od dubna do června jsou mezi 27 až 33 °C a takové počasí láká k moři většinu těch cestovatelů, kteří nejsou vázáni na letní prázdniny kvůli dětem. Teplota Rudého moře už má přes 25 °C, což značí ideální teplotu k osvěžení a dostatečnou na to, abyste vydrželi šnorchlovat i několik hodin přes den.

Horké léto je pro opravdové milovníky tepla. Prohřát se sem leťte o prázdninách v červenci a srpnu. Tou dobou je počasí extrémně slunné a horké. Teploty tu snadno lezou přes 40 °C ve stínu a moře má až 29 °C u pobřeží. Lepší (menší) teploty tu panují v září nebo ještě lépe v říjnu, kdy se pohybují spíše okolo 35 °C.

Hurghada během roku

Počasí v lednu

Leden je v Hurghadě nejchladnějším měsíce v roce. Průměrné teploty tu jsou během dne okolo 22 °C s tím, že přes noc klesají až na 12 °C. Voda v bazénu stejně jako moře má teplotu 22 °C.

Počasí v únoru

Únor je prakticky totožný s předcházejícím měsícem. Počasí dopřeje stabilní teploty okolo 23 °C a moře má stále 22 °C. Stejně jako v okolních měsících můžete na obloze pozorovat mráčky a místy i případné oblačno. To ale nebývá tak časté a nevydrží déle, než pár hodin.

Počasí v březnu

Březen je měsíc, kdy se začíná v Hurghadě oteplovat. Průměrné teploty se drží v rozmezí 23 až 26 °C s tím, že v noci stále klesají i k 15 °C. Moře v březnu bude mít stále teplotu okolo 22-23 °C a koncem měsíce tu začne více foukat. Do Egypta totiž přichází pouštní vítr chamsín. Ten společně s pískem ale přivane i teplejší počasí.

Počasí v dubnu

Duben je prvním ideálním měsícem k cestě na dovolenou k moři do Hurghady. Teploty se drží v rozmezí 27 až 29 °C a i teplota moře začíná stoupat. Ta už ukazuje příjemných 24 °C. Hurghada je oblíbeným místem, kam utéct během Velikonočních svátků. V tomto období počítejte s dražšími zájezdy a prakticky nevyskytujícími se last-minute pobyty.

Počasí v květnu

Květen je první měsíc, kdy se v Hurghadě vyšplhají teploty nad 30 °C. Standardně tu je 33 °C přes den a v noci 22 °C. I moře se začíná oteplovat a s každým následujícím měsícem o stupeň ohřívat. V květnu má Rudé moře u břehů Hurghady příjemných 24 °C. Počasí je prakticky bez mráčků a tak už tomu bude až do podzimu.

Počasí v červnu

Červen je posledním měsícem v tzv. mírném létě. Následovat budou už extrémní horka. Pokud máte rádi teplo, ale ne extrémní, je červen ideálním měsícem k návštěvě. V Hurghadě bude typicky 35 ° přes den, v noci 25 °C a moře má až 26 °C.

Počasí v červenci

Červenec je jako stvořen pro milovníky horka. Počasí tu po celý měsíc bude naprosto stejné. Vedro s průměrnými teplotami okolo, nebo spíše nad 36 °C. Ani v noci se neochladíte, to tu teploty neklesají pod 28 °C a v závislosti na nedostatku zeleně a parků v resortech tu bývá spíše více. Moře začíná dosahovat svého maxima, a to 28 °C.

Počasí v srpnu

Srpen je naprosto stejný, jako první prázdninový měsíc. Horké teploty a počasí ideální k tomu zůstat celý den v bazénu nebo moři. Teploty neklesnou přes den pod 36 °C a spíše se během poledne budou pohybovat okolo 40 °C. Moře je jako kafe a 28 °C bude nejchladnější teplota, kterou naměříte ve větší hloubce. U pobřeží na mělčině vás může spíše ještě prohřát.

Počasí v září

Září konečně přinese do Hurghady po extrémním létě příjemnější teploty, ale ne o tolik, aby si milovníci horka museli vybírat jinou destinaci pro koupání v moři. Stabilně tu naměříte mezi 33 až 36 °C s tím, že moře je dostatečně prohřáté a má stále 27 °C. 

Počasí v říjnu

Říjen je vhodný pro ty, kteří chtějí teplé moře, ale teploty, které z nich nevypaří všechen pot. V říjnu si dopřejete počasí s teplotami okolo 31 °C a teplota vody v bazénu včetně moře je stále naakumulovaná z léta. Voda má okolo 26 °C.

Počasí v listopadu

Listopad, respektive jeho první polovina, vám garantuje poslední možnost v roce vydat se do Hurghady za teplým létem. Teploty tu během měsíce klesnou od 30 °C k zimním 24 °C. Voda je ale stále dostatečně prohřátá k tomu, abyste v moři vydrželi i několik desítek minut v kuse. Teplota moře v listopadu je v průměru okolo 25 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec je často cílem těch, kteří chtějí trávit Vánoce v teple a u moře. Do Hurghady se vydejte tehdy, stačí-li vám k prosluněným vánočním svátkům teploty okolo 23 °C jak vzduchu, tak i moře. Přibalte si už ale teplejší oblečení na večer, kdy se ochladí i na 15 °C.

Tabulka teplot během roku

Hurghada -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
polojasno
21 °C
únor
polojasno
23 °C
březen
jasno
25 °C
duben
jasno
29 °C
květen
jasno
33 °C
červen
jasno
35 °C
červenec
jasno
36 °C
srpen
jasno
36 °C
září
jasno
34 °C
říjen
jasno
31 °C
listopad
jasno
27 °C
prosinec
polojasno
23 °C

Kdy jet do Hurghady

Kdy jet na dovolenou do Hurghady? Ideální období je v průběhu mírného léto. Tedy v měsících duben, květen a červen. Tehdy tu je počasí dostatečně slunné s teplotami do 35 °C bez extrémů. Pokud máte raději teplejší moře, zvolte měsíce září, říjen a první polovinu listopadu. Vzduch bude stejně teplý jako na jaře, ale moře bude mít v průměru o 2 °C více.

Hurghada je však celoroční destinací a pokud vám nevadí extrémní teploty a celou dovolenou strávíte ve vodě, leťte sem klidně v červenci i srpnu. Počítejte jen s nutností trička do vody chránícího proti UV záření, pokrývkou hlavy a dobrého opalovacího krému. Pozor dejte zejména na děti.

Letět do Hurghady za odpočinkem v průběhu zimy vůbec není špatný nápad. Počasí je stále slunné a teploty vzduchu i moře se drží nad 22 °C. Nestrávíte celé dny v bazénu ani moři, ale garantuji vám, že přiletíte zpět krásně opálení i v prosinci.

Chystáš se do Hurghady?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.