Hurghada

Jak se dostat do Hurghady

Hurghada je typické dovolenkové letovisko a i díky své poloze na břehu Rudého moře sem míří veškerý incomingový turismus pomocí letecké dopravy.

Letět se sem dá ale jak v rámci zájezdů od cestovní kanceláře, tak i relativně snadno a za rozumný peníz individuálně.

V Hurghadě se nachází přímo u města a v centru celého letoviska jedno mezinárodní letiště Hurghada HRG.

Letecky s cestovkou

Zájezdy a dovolená v Hurghadě je celoročně nejprodávanější položkou napříč všemi vyhledávači a srovnávači zájezdů. Nemusíte se bát, že by na váš zvolený termín nebyly dostupné lety či snad hotely.

Dovolená v Hurghadě je často nejlevnější, kterou můžete nejen v rámci Egypta pořídit, ale v případě srovnávání poměru cena-výkon u all-inclusive zájezdů je nejvýhodnější dovolenou napříč Evropou i blízkými okolními státy.

Obvykle zaplatíte za týden s all-inclusive v 4* nebo 5* resortu něco mezi 9 a 12 tisíci korun. U luxusnějších resortů se cena vyšplhá i na 18 tisíc za týden. Naopak v případě nákupů last-minute pobytů vůbec nemusí být nereálné si sáhnout na cenovku 4 990 Kč za týden s all-inclusive u moře.

Hurghada je natolik žádaná, že sem najdete odlety s CK z Prahy, Brna i Ostravy.

Letecky individuálně

Hledat letenky do Hurghady dříve nebylo vůbec snadné. Cestovní kanceláře totiž neuznávali možnost, aby se místa v jejich charterových spojí dala zakoupit individuálně. Dnes toto neplatí a i vy si můžete zakoupit letenku do Hurghady s tím, že zbytek letadla klidně poletí s cestovní kanceláří.

Ceny letenek přitom nejsou nikterak závratné.

Za jednosměrnou letenku obvykle zaplatíte mezi 3 a 4 tisíci korunami a zpáteční vás vyjde na 7 500 Kč. Jedná se o přímé lety z Prahy s aerolinkami Smartwings nebo Air Cairo.

K dispozici jsou také lety s přestupem v Amsterdamu nebo nejčastěji Istanbulu. Letí se s KLM, respektive s Turkish Airlines nebo Pegasus Airlines a cena takové letenky bývá o 1 až 2 tisíce levnější.

Další možností je odlet z Budapešti, odkud létá přímo do Hurghady nízkonákladová aerolinka Wizz Air. Ceny budou nanejvýš poloviční oproti těm z Prahy.

V drtivé většině v ceně není odbavené zavazadlo a to vás vyjde na dalších cca 800 Kč. Letenky do Hurghady hledejte zde.

Chystáš se do Hurghady?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 24. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.