Marsa Matruh moře
Marsa Matruh

2 místa co vidět v Marsa Matruh

Almaza Bay

Marsa Matruh pláže

Almaza je letovisko a nově vybudovaná lokalita asi 40 kilometrů na západ od letiště u zátoky Almaza Bay, které dominuje křišťálově průzračná voda v zátoce. Podél ní dnes najdete několik prémiových 5* resortů i residenci pro stálé bydlení movitých klientů.

Slovo Almaza vychází z arabského překladu ze slova „diamant“.

Pláž v Almaza

Co očekávat? Dlouhou a širokou písčitou pláž s bílým jemným pískem a tyrkysové moře. Pláž je dostatečně velká na to, abyste se tu s ostatními hosty nemuseli přetahovat o flek pod slunečníkem a měli dostatek prostoru a klidu jen pro sebe.

Vstup do vody je pozvolný s tím, že nebudete mít problém si po pár metrech i zaplavat. Na rozdíl od jiných lokalit, kde je po sto metrech voda stále po kolena.

Moře tu mívá menší vlny, které potěší zejména děti.

Pro ženy se naopak hodí informace ta, že pláž je hotelové a tudíž zde nejsou vyžadovány zahalená ramena tak, jako je tomu u městských pláží. Dvoudílné plavky jsou tu naprosto v pořádku.

Pokud hledáte Karibik u Středozemního moře, právě v Almaza Bay jej najdete.

Hotely v Almaza

Vydáte-li se sem v rámci zájezdu, budete ubytováni v jednom z následujících hotelů.

Pokud vám Egypt není cizí, určitě jste již řetězec s názvem JAZ slyšeli. Jedná se o prémiové hotely té nejvyšší úrovně služeb, jaké v Egyptě můžete dostat. Letovisko se hodně podobá Madinat Coraya, které najdete v Marsa Alam. I zde hosté jednotlivých hotelů mohou využívat služeb (bary, bazény) v dalších Jaz resortech.

Hotelové komplexy nejsou nikterak rozlehlé a jsou spíše kompaktní. Nemusíte tak trávit minuty chůze při cestě z restaurace na pokoj či k moři. Všechny resorty jsou krásně udržované s dostatkem zeleně, které vždy dominuje obrovský bazén.

Chystáš se do Marsa Matruh?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 08. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.