Marsa Alam - pláž a dveře
Marsa Alam

4 místa co vidět v Marsa Alam

Madinat Coraya

Písčitá pláž

Aqua Coraya

Letovisko Madinat Coraya, Coraya Beach nebo také Coraya Bay leží 5 km severně od letiště a představuje menší zátoku plnou korálů s krátkou písčitou pláží uprostřed.

Zátoka je obklopena několika prémiovými 5* resorty, které mají jediného majitele a hosté tak mohou využívat služeb napříč všemi resorty jak na pláži v zátoce Coraya, tak i v resortech samotných.

Hosté sem jezdí především za prvotřídními službami a poklidným mořem. Coraya má v Marsa Alam jako jediné letovisko i aquapark.

Pláž Coraya

Pláž je písčitá s pozvolným přístupem do moře v prostřední části zátoky. Strany zaujímají korály, přes které vedou mola s volným přístupem do moře jak k plavání, tak především k šnorchlování.

Břeh mimo zátoku je vyvýšený na menších útesech, které nejsou vhodné k přístupu do vody. V každém případě je vhodné mít s sebou boty do vody.

Díky kryté poloze je koupání v moři vhodné i během větrů zejména v jarním období, kdy v Egyptě fouká chamsín, viz počasí v Egyptě.

Místa na pláži je dostatek i přes velké množství resortů a právě kvůli nim je tu dostatek lehátek a slunečníků. Obsluha také chodí po pláži a roznáší pití, případně se můžete sami obsloužit na plážovém baru.

Coraya z výše uvedeného není vhodná pro nejmenší děti. Naopak větší děti od 120 cm si dovolenou užijí na maximum, díky místnímu aqauparku Aqua Coraya. Pokud cestujete s menšími dětmi, využijte spíše lokalitu Marsa Mubarak nebo Abu Dabbab, kde je vstup do moře ideální i pro ně.

Aqua Coraya

Aqua Coraya je akvapark a je jedním ze dvou největších a jediných vodních parků v Marsa Alam. Druhý se nachází v resortech Akassia pod El Quseir.

Patří stejnému majiteli, jako veškeré hotely v zátoce a ty jsou proto také jedinými resorty, které nabídnou aquapark v Marse.

Menší 2 skluzavky má i hotel Malikia v Abu Dabbab a několik dalších resortů v Marse, ale ty s aquaparkem absolutně nelze srovnávat.

Cesta do Aqua Coraya vede skrze areály z každého resortu a hosté sem mají přístup zdarma.

Najdete zde několik bazénů a především větší, menších, delších i kratších skluzavek a tobogánů pro děti i dospělé.

Podmínkou vstupu na tobogán je výška 120 cm. Výška se kontroluje a pokud je dítě menší, plavčík ho za žádnou cenu nepustí.

Hotely v Madinat Coraya

Jak již bylo zmíněno, celá zátoka je obklopena těmi nejlepšími pětihvězdičkovými resorty, které v Egyptě můžete dostat.

Pravá (spodní) část Madinat Coraya nabídne:

a levá (horní) část zátoky nabízí tento skvělý hotel:

Recenze vám toho moc neprozradí. Vše je perfektní, služby, občerstvení all-inclusive i pláž a bazény. Prostě skvostná dovolená v Egyptě.

Díky asi jen 5 minutové jízdě z letiště si můžete užívat sluníčka, skvělého počasí a moře v Madinat Coraya ihned po přistání.

Chystáš se do Marsa Alam?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 05. 2022
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jitka
před 17 dny

dobrý den ,prosím o informaci o hotelu a přístupu k moři v hotelu Amarina Jannah Resort & Aqua Park a orientační ceny do hotelu děkuji 

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 17 dny

👍