Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Marsa Matruh
Teploty během roku

18 °C

19 °C

20 °C

23 °C

25 °C

28 °C

30 °C

30 °C

29 °C

27 °C

23 °C

19 °C

Počasí v Marsa Matruh

I Marsa Matruh má typické pouštní klima, stejně jako ostatní egyptská letovisko na jihu země. Rozdíl je ten, že zde na severu vanou větry ze Středozemního moře, které místní klima velmi ovlivňují.

Počasí a především teploty tu jsou o poznání mírnější a příjemnější, než je tomu třeba v případě počasí v Marsa Alam nebo počasí v Hurghadě.

Pokud jste někdy byli v Egyptě, pak zde očekávejte přibližně o 3 °C méně v zimě a o 10 °C méně v létě než na jihu u Rudého moře. Prostě ideální středomořské teploty mezi 30 až 35 °C v červenci a srpnu.

Dalším rozdílem je pak zima, kdy v Mersa Matrouh relativně často prší.

Zima tu panuje od listopadu do dubna a následuje léto od května do října. Další roční období tu nejsou. Léta jsou horká a vlhká, zimy mírné a deštivé.

Kdy jet do Marsa Matruh

Do Marsa Matrouh poletíte především kvůli dovolené u moře. Z tohoto hlediska jsou nejideálnější měsíce červen, červenec, srpen a září.

Teploty tu dosahují příjemných hodnot jak na vzduchu, tak i v moři. Užijete si dostatek denního svitu a sluníčka a celou dobu máte garanci toho, že bude jasné nebe bez mráčků či snad přeháněk.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu