Průvodce státem
Hong Kong
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Hong Kongu

Jak do Hong Kongu

Do Hong Kongu se dá dostat pozemní cestou z Číny přes hraniční přechod z čínského Shenzhenu (nejjednoduší je použití dvou hraničních přechodů metra), případně přímým vlakem z Guangzhou nebo Šanghaje (noční lůžkový vlak). Existují i autobusové varianty, ale ty příliš nedoporučujeme (cenový rozdíl není). 

Doprava lodí funguje z Macaa, ale z Evropy je nejjednoduší doprava letecky přímo z Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu. Dále s přestupem v Evropě, na Blízkém východě nebo v Číně. Možností je spousta a dá se tak vybrat mezi lety přes den, tak přes noc. Průměrná cena letenky je cca 15.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

V Hong Kongu se jezdí vlevo, ale pro nejrychlejší a nejpohodlnějši dopravu doporučujeme metro, které obsluhuje všechna důležitá místa.

Metro, autobusy

Metro je skvěle značeno s mapou okolí v každé zastávce. Pro používání MHD doporučujeme zakoupit kartu Octopus (zakoupíte v metru a na letišti, záloha 50 HKD), kam si můžete nahrát potřebný obnos peněz a použít ji jak v metru, tak v autobusech, lodích a tramvajích. Dále se karta dá použít i na nákup v trafikách (tam lze i dobít). Karta pak strhává přesné jízdné. Alternativou je kupovat pokaždé lístek zvlášť, který stojí víc, a v autobuse platit hotově (tam se nevrací a mít přesné drobné může být problém).

Každá cesta se platí zvlášť a integrovaný lístek není. V metru jsou turnikety a platí se podle ujeté vzdálenosti. V autobusech se platí při nástupu (jednotná sazba bez ohledu na to, jestli jedete jen za roh nebo až na konečnou). V tramvaji se platí při výstupu. Cestu zaplatíte buď nabitou kartou Octopus, případně hotově (řidič nevrací, takže pokud nemáte drobné, budete muset přeplatit).

Do autobusu a metra vstup s kufrem není problém a netřeba nic doplácet. Cestu s kufrem tramvají nedoporučujeme – tramvaje jsou staré, často plné a pro přepravu větších zavazdel nevhodné.

Užitečné dopravní odkazy

Lanovka v Hong Kongu

Lodě

Pokud se chystáte na nějaký ostrov, tak navštivte molo v oblasti Central (Central Pier). Odsud vyplouvá většina lodí včetně známého přívozu Star Ferry do Kowloonu (projížďku doporučujeme). Dodatečné přívozy ještě fungují na několika dalších místech mezi hlavním ostrovem a Kowloonem. Přívoz mezi hlavním ostrovem a Kowloonem stojí od 2,5 do 10 HKD. Cesta na vzdálenější ostrov Lamma stojí cca 25 HKD za cestu (o víkendu o trochu více). U lodí doporučujeme zjistit odjezd posledních lodí. U méně vytížených spojů končí provoz se západem slunce.

Pro přepravu po ostrově doporučujeme vyzkoušet místní dvoupodlažní tramvaj. Cesta bude pomalá a neklimatizovaná, ale má svoje kouzlo a nestojí moc (2,5 HKD za cestu).

Půjčení auta

Auto v Hong Kongu půjčit lze, ale ještě jsme neslyšeli o někom, kdo by to udělal. Téměř všechna volná místa pro parkování jsou zpoplatněna a veřejná doprava je vynikající. Půjčení auta vysoce nedoporučujeme.

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro tebe napsal Petr Kranda
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - květen
V tomto období je nejpříjemněji a nejméně deště.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu