Santa Maria dela Vita
Boloňa

13 míst co vidět v Boloni

Piazza Maggiore

Náměstí

Piazza Maggiore

Největší náměstí města, nazývané salon Bologni, je hlavním místem setkání a centrem občanského a náboženského života města.

Rezervujte si hotel se slevou na Booking.com teď

Uprostřed náměstí stojí velký palác Palazzo di Re Enzo, v němž sídlí informační a turistické centrum Bologna Welcome. Náměstí je lemováno impozantními budovami: Palazzo dei Banchi, Palazzo dei Notai, Palazzo d'Accursio a Palazzo del Podestà.

Bezdrátový telefon i studentská legenda

V průchodu Voltone del Podestà, stojícím vedle Palazzo Re Enzo, se nachází „bezdrátový telefon“, který musíte bezpodmínečně vyzkoušet: jde o zvláštní akustický efekt, díky němuž budete poslouchat to, co je řečeno v opačném rohu. Jsou zde také umístěny 4 sochy patronů města: svatý Petronio, svatý František, svatý Dominik a svatý Procolus.

Mezi studenty univerzity se dodnes traduje legenda, že ten, kdo náměstím projde středem, se může se svou promocí rozloučit – studenti musí náměstí přecházet podél.

Ubytování na náměstí

Piazza Maggiore je středobod celé Boloni a pokud při svých cestách chcete bydlet v centru dění a neřešíte tolik ceny, nemohli jste vybrat lepší místo.

Na náměstí se ubytujete ve dvou velmi dobře hodnocených menších butikových hotelech:

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 16. 04. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.