Santa Maria dela Vita

Jak se dostat do Boloni

Bologna je dopravním uzlem ve středu severní části Itálie. Nebudete mít tak problém se sem dopravit letadlem, autobusem nebo po železnici.

Letecky

Bologna má vlastní letiště Bologna Guglielmo Marconi BLQ, které se nachází v těsné blízkosti hranic města a od centra je vzdálené necelých 10 kilometrů.

Pravidelné letecké spojení nabízejí především nízkonákladové aerolinie Ryanair, Wizz Air a Volotea. Díky tomu nebudete mít problém najít letenky do Boloni prakticky ze všech koutů Evropy včetně Itálie.

Nejbližší letiště, odkud se dá do Boloni letět přímým letem, je v Praze, Norimberku, Wroclawi, Katovicích, Krakově, Bratislavě, Vídni i Budapešti.

Vnitrostátní lety do Boloni míří z měst na jihu Itálie z Bari, Brindisi, Crotone a Lamezie. Další linky najdete na italské ostrovy Sicílii a Sardinii.

Obvykle najdete letenky v rozmezí 1 000 až 2 000 Kč.

Autobusem

Pokud z nějakého důvodu dáváte před leteckým spojením přednost tomu autobusovému, můžete využít přímých nočních spojů dopravce Regiojet.

Regiojet obsluhuje pravidelnou linku z Prahy, přes Brno a Vídeň až do Boloni při trase do Říma.

Odjezd je zpravidla v 18:30 z Prahy s příjezdem do Boloni druhý den dopoledne v 9:15. Doba jízdy proto bude trvat vždy necelých 15 hodin. Zpět se vyjíždí v téměř shodných časech.

Jízdenky obvykle stojí okolo 1 000 Kč za jednosměrnou cestu. Výhodou je fakt, že máte v ceně zahrnuto i velké zavazadlo do 30 kg.

Vnitrostátní spojení s okolními městy nabízí dopravce Flixbus na mnoha trasách. Nechybí spojení s Florencií, Milánem, Římem nebo Neapolí. Podívejte se na plánek autobusových spojů v Itálii.

Dálkové autobusy staví na hlavní centrální stanici Autostazione di Bologna naproti vlakovému nádraží.

Vlakem

Přímo v centru města najdete hlavní železniční stanici Bologna Centrale, kam denně zamíří na 800 vlaků z nejrůznějších koutů Itálie a také jeden přímý noční vlak z Vídně.

Z Vídně do Boloni jezdí německé dráhy Bahn.de s odjezdem večer v 19:23 a příjezdem na nádraží Bologna Centrale v 5:15. Celková doba jízdy vlakem je necelých 10 hodin.

Sedačka vyjde na 30 EUR a lůžko na 80 EUR pro dospělého. Ceny a dostupné spoje najdete na stránkách rakouských drah oebb.at.

Nejvyužívanější vnitrostátní vlakové spoje z Bologna Centrale:

  • Bologna - Rimini (53 minut jízdy, 44 vlaků za den)
  • Bologna - Modena (17 minut jízdy, 43 vlaků za den)
  • Bologna - Florencie / Firenze Santa Maria Novella (37 minut jízdy, 79 vlaků za den)
  • Bologna - Milán Central Station (64 minut jízdy, 77 vlaků za den)
  • Bologna - Ferrara (20 minut jízdy, 51 vlaků za den)
  • Bologna - Verona Porta Nuova (52 minut, 31 vlaků za den)
  • Bologna - Řím Termini (123 minut, 93 vlaků za den)
  • Bologna - Benátky Santa Lucia (93 minut, 44 vlaků za den)
  • Bologna - Rimini (53 minut, 40 vlaků za den)

Konkrétní jízdní řády a ceny jízdenek vyhledáte a zakoupíte na webu italských národních železnic trenitalia.com, u soukromého dopravce italotreno.it nebo skrze srovnávač za stejné ceny thetrainline.com.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.