Sal

Počasí na Salu a kdy sem jet

Počasí na Salu

Sal se dá považovat za slunečný ostrov. Slunce tu totiž svítí 350 dní v roce a díky plochému terénu ostrova zde moc stínu krom pod slunečníkem nenajdete. Počasí je ideální k celoročnímu trávení dovolené na pláži u moře i ve vodě samotné.

Klima je tropické s pouštním charakterem. Bude tu sucho, teplo a díky poloze Salu v návětrné straně i větrno.

Vítr obvykle fouká od severovýchodu a pokud budete bydlet na jihozápadě ostrova např. v resortech Riu, budete dokonale chráněni budovami. I tak ale vítr není silný a lze jej spíše považovat za všudypřítomný vánek. Nejsilnější bývá v období od prosince do února.

Oblačno tu příliš neuvidíte a pokud ano, do hodiny bude pryč. Na Salu neprší. Pár kapek může spadnout v září, ale ty jsou hned pryč a počasí nezbude nic jiného, než znovu rozjasnit pláže sluníčkem.

Teploty během roku

Jaké je počasí na Salu během roku?

Počasí v lednu

Leden nabídne větrné počasí, proto počítejte s tím, že vám může být občas zima, když vylezete z vody. Bude to ale jen dojem. Je tu totiž přes 24 °C ve stínu a v noci ne méně než 19 °C. Teplota oceánu má krásných 24 °C.

Počasí v únoru

Únor má o pár desetin vyšší teploty, takže očekávejte stabilně 25 °C přes den a teplotu vody okolo 24 °C. Stále fouká, ale koncem měsíce už citelně síla větru opadá a i moře se začne uklidňovat.

Počasí v březnu

Březen je sice ještě stále ve větrné sezóně, ale počasí už dává znát, že se blíží horké léto. Teploty nad 25 °C a stále teplý oceán s 24 °C neudělá ostudu. Při parných dnech není výjimkou ani teplota nad 30 °C ve stínu.

Počasí v dubnu

Duben jako první jarní měsíc bude na Kapverdách spíše znamením toho, že je tu léto. Horké dny budou mít okolo 30 °C, ale stabilně bude mezi 25 a 26 °C. Oceán omývající Sal má stále 24 až 25 °C.

Počasí v květnu

Květen je měsícem, kdy začínají stoupat teploty a neustále budou až do konce prázdnin. V květnu průměrně naměříte přes den okolo 26 °C a voda má už 25 °C.

Počasí v červnu

Červen je zárukou toho, že na nebi neuvidíte ani mráček. Slunné dny doplní teploty okolo 27 °C a oceán se začíná ohřívat. Má už přes 25 °C.

Počasí v červenci

Červenec je ideální měsíc pro rodiny s dětmi. Letní prázdniny jsou v plném proudu a na Salu panují stabilní letní teploty. Je tu vždy okolo 28 °C, slunečno a moře má skvělých 27 °C. O poznání teplejší voda bude v bazénech.

Počasí v srpnu

Srpen je druhým nejteplejším měsícem v roce, protože teploty tu neklesají pod 30 °C přes den a v noci pod 24 °C. Prakticky nefouká a oceán je klidný s teplotami okolo 27 °C.

Počasí v září

Září je nejteplejší měsíc v roce. Při extrémních vedrech tu bude i 35 °C, ale počítejte spíše se stabilní teplotou okolo 30 °C. Díky oceánu tu nepanují tak úmorná vedra, jako v jiných letních destinacích v Africe. Moře má stále 27 °C. Zároveň je ale září považováno za deštivý měsíc. Spadne tu však celkově tucet kapek a více jak 3 dny na obloze neuvidíte nic víc, než jasno a modré nebe.

Počasí v říjnu

Říjen je měsícem, kdy se začíná znovu ozývat vítr. Ten postupně sílí a koncem měsíce už je větrná sezóna. Nebojte, vás na dovolené nijak omezovat nebude. Teploty jsou okolo 29 °C a moře má 26 °C.

Počasí v listopadu

Listopad společně s větrem na Sal přivane spoustu turistů milující vodní sporty. Neustálý vítr dopřává windsurfingu a kitesurfingu. Teploty jsou vysoké - je tu přes den 28 °C a oceán má 26 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec z hlediska počasí nepatří k těm nejlepším v roce, ale díky Vánocům a svátkům jsou Kapverdy velmi žádané a termíny vyprodané. Je tu přes den mezi 26 a 27 °C a moře má příjemných 25 °C.

Tabulka teplot během roku

Sal -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
větrno
25 °C
únor
větrno
25 °C
březen
větrno
25 °C
duben
jasno
26 °C
květen
jasno
26 °C
červen
jasno
27 °C
červenec
jasno
28 °C
srpen
jasno
30 °C
září
jasno
30 °C
říjen
jasno
30 °C
listopad
jasno
28 °C
prosinec
větrno
26 °C

Kdy jet na Sal

Kdy jet na dovolenou na Kapverdy? Pokud nevyžadujete povětrnostní podmínky pro sport, leťte kdykoliv.

Díky celoročně stabilním teplotám mezi 25 a 30 °C a neustále slunným dnům, nenarazíte na termín, který by se dal označit jako „kdy nejezdit na Kapverdy“.

Za vodním sportem sem vyrazte od listopadu do února.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 08. 2022
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr St
Petr St
před rokem

Před lety jsem byl 8 dnů v srpnu. Pršelo v podstatě každý den, ale jen pár kapek, nebo krátká přeháňka, jinak slunce. Jeden celý den zataženo, silný vítr a déšť.

Avatar uživatele
Richard
před rokem

Dobrý den,

v týdnu odlétáme na Sal. Předpovědi hlavně ke konci týdne hlásí celkem mocné deště. Je se čeho bát? Díky

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Já vidím v předpovědi 3 mm deště koncem příštího týdne:

https://www.wunderground.com/for...v/espargos