Drtivá většina turistů míří na Sal v rámci organizovaného zájezdu přes cestovní kancelář. Jak pro ně, tak i pro individuální cestovatele jsme připravili praktický přehled toho, kde vybírat hotel pro vaši dovolenou na Salu.

Kde se ubytovat

Na Salu se najdete asi 60 ubytovacích zařízení od guesthousů přes rodinné hotýlky až po luxusní resorty. Více než 90 % z nich je umístěno na jihu a jihozápadě ostrove u městečka Santa Maria.

Espargos

V hlavním městě najdete 6 levnějších guesthousů a ubytoven. Neslouží pro turisty, ale spíše pro zahraniční pracovníky. V této lokalitě se neubytovávejte.

Palmeira

Hlavní přístav ostrova Palmeira nabídne 2 kvalitnější ubytování pro individuální cestovatele - potápěče a ty, kteří připlují na lodi. Cestovky tuto lokalitu nenabízejí a ani my vám nedoporučujeme se zde ubytovat.

Murdeira

Malá turistická vesnička v letovisku Beirona je specifická svým absolutním klidem. Najdete zde totiž pouze jedno ubytování a několik soukromých vil.

Sám hotel je spíše turistickým resortem, neboť místo hotelové budovy zde najdete několik domků a velkých apartmánů. Sám název napovídá, že se jedná spíše o seskupení budov, než jeden komplex.

V Murdeiře, nebo chcete-li Beironě, najdete písečnou pláž s volným přístupem do moře i korálový útes. Z pláže je krásný výhled na Lví horu na severozápadě ostrova.

4* resort Murdeira Village zakoupíte individuálně i v rámci zájezdu:

Cesta z letiště vás bude stát mezi 10 a 15 EUR taxíkem.

Santa Maria

Skutečné letovisko se vším všude je na jihu ostrova u městečka Santa Maria. Najdete zde 3 lokality, kde se koncentrují kvalitní hotely a luxusní resorty. První dvě lemuje rozlehlá písčitá pláž, která se postupně táhne od západní strany, přes jihozápadní cíp až k molu u Santa Maria, kde najdete třetí lokalitu v městské zástavbě.

První (1) lokalita je na západní straně ostrova ještě před příjezdem k Santa Maria. Je tu asi 8 rozlehlých resortů, z nichž jsou nejvýznamnější ty, které spadají do hotelového řetězce Meliá.

Další druhá (2) lokalita je na samotném jihozápadním výběžku ostrova Sal. Obrovská písečná duna nabízí ideální podmínky k odpočinku na pláži i vstup do oceánu. Je tu znovu jen pár jednotek velkých resortů, tentokrát řetězce RIU, ale i jeden luxusní a opravdu hezký Hilton.

Tato lokalita je stále v klidové části ostrova zcela odříznuta od ruchu městečka. Na pomezí mezi klidovou částí a Santa Marií najdete ještě 2 známé levnější resorty. Jsou to:

A třetí (3) poslední lokalita je už samotná městská zástavba v Santa Maria. Zde najdete typicky levnější městské 3* hotely a penziony, které zakoupíte jak v rámci organizovaných zájezdů přes CK, tak i samostatně.

Seznam městských hotelů najdete na Booking.com.

Ceny hotelů a zájezdů

Otázka cen je v případě Kapverd zcela legitimní. Ačkoliv se jedná o africkou destinace, určitě nepatří k těm levnějším, spíše naopak. Je to dáno i vysokým standardem služeb, které se např. s Egyptem nedají vůbec srovnávat.

Standardní cena zájezdu se snídaní v městském hotelu v Santa Maria vás bude stát okolo 20 tisíc korun. U zájezdu do luxusního resortu s all-inclusive počítejte u 4* s cenou okolo 25 000 Kč a u 5* je strop na 33 000 Kč za týden na osobu.

Individuální ubytování na Booking.com se dá sehnat o poznání levněji. Bohužel jen ve standardních hotelech. Typické ceny:

  • týden bez stravy v Murdeiře za 9 000 Kč (za 2 osoby)
  • týden se snídaní v Santa Maria okolo 13 000 Kč (za 2 osoby)
  • týden se snídaní v Hiltonu za 30 000 Kč (za 2 osoby)
  • týden s polopenzí v Hiltonu za 45 000 Kč (za 2 osoby)

Zkrátka a dobře, dovolená s all-inclusive i vzhledem k ceně letenek je levnější přes cestovku, než individuálně.

 

Vyhledej si svůj hotel na Salu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu