Petrohradký most

12 míst co vidět v Petrohradě

Ermitráž

Petrohradký most

Říká se, že kdybyste se dívali na každý exponát jen 1 minutu, tak v téhle galerii strávíte téměř 11 let svého života. Můžete zde totiž obdivovat více než 3 miliony uměleckých děl rozmístěných po 360 pokojích v „přístavku“ zimního paláce – Kateřina II. Veliká milovala umění natolik, že pro své rozsáhlé sbírky musela nechat přistavit další část paláce (vzhledem k tomu, že její předchůdkyně utratila všechny peníze za šaty, tak nákupy umění Kateřině II. procházely bez problémů). 

Zajímavostí je, že zde umění stále stráží kočky, které zde od nepaměti chytají palácové myši. Od roku 2014 je jejich počet limitován na 50 a ty „přebytečné“ si můžete adoptovat (stačí projít pohovorem a dostanete i kočku s certifikátem). Pokud se chystáte na návštěvu Ermitráže, je dobré si předem naplánovat, co chcete vidět, ať zde nestrávíte mládí (po 5 budovách můžete totiž ujít kolem 10 km). Lístky můžete koupit na místě nebo přes internet (v tomto případě musíte speciálním vchodem). A pokud si ve 12:00 hod. odskočíte ven, tak uslyšíte výstřel z kanónu z králičího ostrova.

Součástí je i Budova generálního štábu – rozlehlá budova navržená v klasicistním stylu architektem Carlem Rossim slouží jako jedna z částí Ermitráže. Jejímu triumfálním oblouku vévodí vůz vítězství, který symbolizuje vítězství Rusů nad Napoleonem.

Chystáš se do Petrohradu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.