Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Víza
Vízum za 2 050 Kč
Turistická víza včetně zvacího dopisu musíš mít před odletem.
Hlavní sezóna
květen - září
V zimě je tu zima jak... v Rusku.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 65 %. Akční letenky do Ruska
Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Praktické tipy před cestou do Ruska

Zimní Moskva
Co vidět v Rusku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Rusku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Rusku

Petrohrad
Co dělat v Rusku

Co dělat v Rusku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Rusko.

Počasí v Rusku

Přehledně o počasí v Rusku a teploty během roku. Kdy jet do Ruska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Ruska

Jak levně do Ruska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Ruska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Ruské železnice
Doprava v Rusku

Jak se dopravovat a cestovat v Rusku? Cestování v Rusku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Rubl
Peníze a ceny v Rusku

Čím platit v Rusku a jaké jsou ceny? Místní měna je Ruský rubl. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Rusku?
Aktuální kurz 1 Kč = 2.88 руб

Pelmeni
Jídlo v Rusku

Co ochutnat v Rusku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Rusku a kde se stravovat.

Matrjošky
Kultura a lidé v Rusku

Jak se mluví v Rusku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Rusko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Rusku

Je Rusko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Rusku + očkování a pojištění.

Rusko víza
Víza do Ruska

Je potřeba vízum a pas do Ruska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Ruska?

Další průvodce v Rusku a okolí

Irkutsk
уже ждет вас!
Už na tebe čekáme!
Irkutsk
Průvodce městem
jekatěrinburk
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Jekatěrinburg
Průvodce městem
Zimní Moskva
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Moskva
Průvodce městem
Petrohradký most
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Petrohrad
Průvodce městem
Bělorusko
Мы с нетерпением ждем вас!
Těšíme se na tebe!
Bělorusko
Průvodce zemí

Cestopisy z Ruska od cestovatelů jako ty

Čtení na 1 minutu
Predlzeny vikend v Krasnodare a Soci
Avatar uživatele
cizy 2021-10-06T10:15:47+02:00 0 komentářů
Rusko 2021

Po piatku v rozhorúčenom Krasnodare sa na víkend presúvam do prímorského a kúpeľného mesta Soči okúpať sa v mori a navštívim aj olympijskú Krasnaju Poljanu. . Už počas relaxovania v Chorvátsku mi to nedalo a stále som sa pohrával s myšlienkou využiť FAN ID naplno. Hranice Ruska sú (minimálne pre Slovákov) zatvorené už od 16. marca 2020 a len vďaka Euru…

Čtení na 1 minutu
Rusko v dobe covidovej
Avatar uživatele
cizy 2021-09-25T19:20:49+02:00 0 komentářů
Rusko 2021

10 dní na trase Moskva - Petrohrad - Archangeľsk - Severodvinsk - Murmansk - Zapoljarnyj - Nikeľ - Kolský vrt. Cestovanie do pre mňa “poriadnych” destinácii som kvôli pomýleným gastrochúťkam najľudnatejšej krajiny sveta nezažil už od februárového Kyjeva v roku 2020, teda dlhých 16 mesiacov. S posunutým Eurom…

😂 Vtipné
Čtení na 6 minut
Noc v Kaliningradu, aneb takový běžný život v Rusku
Avatar uživatele Honza _2
Honza _2 2020-03-17T16:22:01+01:00 13 komentářů
Rusko 2017

O ruské kultuře, existenciálním alkoholizmu a zážitcích z jednoho večera v Kaliningradu.. V Kaliningradu se pomalu stmívá, stojím na Leninově třídě a čekám na svou ruskou kamarádku, říkejme jí třeba Nasťa. Přede mnou je obchodní centrum Evropa a vedle mě babička prodávající kvas – v…

Čtení na 1 minutu
Murmansk & Teriberka s kúskom Piteru
Avatar uživatele
cizy 2019-11-14T08:20:46+01:00 3 komentáře
Rusko 2017

Septembrový únik za polárny kruh do Murmansku a dediny na pobreží Barentsovho mora, kde sa natáčal oceňovaný film Leviathan. Na záver 48 hodín v slnečnom Petrohrade. . Poďme do Ruska! Tento nápad sa zrodil spontánne v marci, keď mi prišiel od Ryanairu mail so zmenou letových časov na Korfu, odkiaľ sme mali v pláne urobiť si okruh po Albánsku. Letenky teda išli na…

9 dalších cestopisů
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu