Šalamounovy ostrovy
Šalamounovy ostrovy

10 míst co vidět na Šalamounovo ostrovech

Honiara

Šalamounovy ostrovy

Honiara je hlavní město Šalamounových ostrovů, leží na severozápadě hlavního ostrova Guadalcanal. Najdete zde největší přístav země a jediné mezinárodní Hendersonovo letiště. Mezi největší zajímavosti (dle místních průvodců) patří národní muzeum Šalamounových ostrovů a překrásná botanická zahrada. V současnosti zde žije více než 50 tisíc obyvatel. Klima ve městě je tropické. Jedná se o hlavní turistické místo ostrovů a najdete zde i úplně nové luxusní hotely, velkou tržnici s ovocem, zeleninou, ale i rukodělnými výrobky, půjčovnu potápěčského vybavení, několik kostelů a přímo v centru města se nachází čínská čtvrť.

Národní muzeum Šalamounových ostrovů

Národní muzeum, které se nachází naproti hotelu Mendana, má exponáty tradičních řemesel a historických artefaktů, zejména exponáty o archeologii, měnách, zbraních, jazycích, osobních ozdobách, tradiční hudbě a tanci, zemědělských nástrojích, životě a přírodním prostředí země, nástroje a náčiní a mnoho publikací a řemesel. Nachází se v několika budovách, v areálu muzea stojí 155 mm japonská houfnice, která je nazývána „pistole Pete“, a byla použita k bombardování místního letiště. 

Botanická zahrada 

Botanická zahrada je populární pro procházky a je známá pro své orchideje a keře. Místní průvodce vám bude o jednotlivých rostlinách poutavě hovořit. Zahrada se nachází kousek od místní věznice.

Centrální trh Honiara

Trh zaměřený na ryby, květiny, oblečení, ovoce a zeleninu, šperky a výrobky z mušlí. Otevřen je každý den.

Americký památník Guadalcanal

Památník druhé světové války byl vystavěn k 50. výročí bitvy (otevřen 7. 8. 1992) jako pocta Američanům a jejich spojencům, kteří přišli během války od 7. 8. 1942 do 9. 2. 1943 o život. Památník najdete na Skyway Drive, na prvním kopci, který Američané obsadili. Od památníku je pěkný výhled na celé hlavní město i na Tichý oceán. Památník leží na západ od řeky Matanikau, o niž se mnoho měsíců vedly mezi Američany a Japonci boje.

Japonský památník Guadalcanal

Památník postavený Japonci na hoře Austen, je poctou Japoncům, kteří přišli během války od 7. 8. 1942 do 9. 2. 1943 o život.

Budova Parlamentu 

Jedná se o kruhovou betonovou konstrukci, která stojí na kopci a byla otevřena v roce 1993. Zajímavostí je, že se můžete zúčastnit soudních přelíčení, na které budete shlížet z galerie pro veřejnost.

Chystáš se na Šalamounovy ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.