Zpět na seznam míst co vidět na Šalamounovo ostrovech
Šalamounovy ostrovy

Honiara

Honiara je hlavní město Šalamounových ostrovů, leží na severozápadě hlavního ostrova Guadalcanal. Najdete zde největší přístav země a jediné mezinárodní Hendersonovo letiště. Mezi největší zajímavosti (dle místních průvodců) patří národní muzeum Šalamounových ostrovů a překrásná botanická zahrada. V současnosti zde žije více než 50 tisíc obyvatel. Klima ve městě je tropické. Jedná se o hlavní turistické místo ostrovů a najdete zde i úplně nové luxusní hotely, velkou tržnici s ovocem, zeleninou, ale i rukodělnými výrobky, půjčovnu potápěčského vybavení, několik kostelů a přímo v centru města se nachází čínská čtvrť.

Národní muzeum Šalamounových ostrovů

Národní muzeum, které se nachází naproti hotelu Mendana, má exponáty tradičních řemesel a historických artefaktů, zejména exponáty o archeologii, měnách, zbraních, jazycích, osobních ozdobách, tradiční hudbě a tanci, zemědělských nástrojích, životě a přírodním prostředí země, nástroje a náčiní a mnoho publikací a řemesel. Nachází se v několika budovách, v areálu muzea stojí 155 mm japonská houfnice, která je nazývána „pistole Pete“, a byla použita k bombardování místního letiště. 

Botanická zahrada 

Botanická zahrada je populární pro procházky a je známá pro své orchideje a keře. Místní průvodce vám bude o jednotlivých rostlinách poutavě hovořit. Zahrada se nachází kousek od místní věznice.

Centrální trh Honiara

Trh zaměřený na ryby, květiny, oblečení, ovoce a zeleninu, šperky a výrobky z mušlí. Otevřen je každý den.

Americký památník Guadalcanal

Památník druhé světové války byl vystavěn k 50. výročí bitvy (otevřen 7. 8. 1992) jako pocta Američanům a jejich spojencům, kteří přišli během války od 7. 8. 1942 do 9. 2. 1943 o život. Památník najdete na Skyway Drive, na prvním kopci, který Američané obsadili. Od památníku je pěkný výhled na celé hlavní město i na Tichý oceán. Památník leží na západ od řeky Matanikau, o niž se mnoho měsíců vedly mezi Američany a Japonci boje.

Japonský památník Guadalcanal

Památník postavený Japonci na hoře Austen, je poctou Japoncům, kteří přišli během války od 7. 8. 1942 do 9. 2. 1943 o život.

Budova Parlamentu 

Jedná se o kruhovou betonovou konstrukci, která stojí na kopci a byla otevřena v roce 1993. Zajímavostí je, že se můžete zúčastnit soudních přelíčení, na které budete shlížet z galerie pro veřejnost.

  • Naviguj: -9.44254, 159.973

Další místa na Šalamounovo ostrovech

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu