Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Šalamounovy ostrovy
Stejné teploty pro celé souostroví

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

30 °C

Počasí na Šalamounovo ostrovech

Podnebí Šalamounových ostrovů je horké, rovníkové, s vydatnými srážkami a málo teplotními rozdíly. Průměrná teplota činí 26,5 °C, na pobřeží se pohybuje mezi 21–32 °C, v noci mohou spadnout až na 19 °C. Ve vnitrozemí se teploty šplhají k 35 °C, v horách bývá příjemných 22 °C. 

V letních měsících (květen–říjen) jsou teploty stálé okolo 25 °C, je období sucha, tedy i nižší vlhkost. To znamená, že aktivita komárů, kteří přenášejí malárii, je nízká a vystačíte si s repelenty a vhodným oblečením. Kvůli výskytu malárie se nedoporučuje návštěva v zimních měsících (listopad – duben), tedy v období dešťů. Monzuny přináší vyšší teploty, vlhkost a četné srážky. Tropické bouře a cyklóny bývají nejsilnější v středních a jižních provinciích a mají relativně velký vliv jak na pralesní porost, tak na systémy korálových útesů. Roční srážky se pohybují asi kolem 3.050 milimetrů.

Kdy jet na Šalamounovy ostrovy

Šalamounovy ostrovy je možné navštívit celoročně s výjimkou období listopad–duben, kdy je v zemi období dešťů, které přináší západní a severozápadní monzuny a vyšší výskyt malárie.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu