Průvodce státem
Vanuatu
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Vanuatu

Turistika

Na ostrovech se nachází mnoho turistických tras, po nichž můžete chodit libovolně a bez průvodce (oficiální organizovaná turistika s průvodcem se zde nepořádá). Vzhledem však k chybějícímu značení hrozí poměrně velké riziko, že se ztratíte. Na trase zpravidla nenarazíte na žádnou prodejnu, myslete tedy na dostatečné zásoby a na nutný filtr na vodu. 

Na Espiritu Santo v Luganville najdete na křižovatce dřevěný domek s hrdým nápisem Travel Agency. Zde si můžete zakoupit půldenní výlet kanoí po řece Riri s krátkým výletem k vodopádu. 

Pláže 

Pláže jsou vesměs písečné a čisté, avšak zpravidla bez jakéhokoliv vybavení. Pokud si po koupeli dáte sprchu, musíte zavítat na placené pláže. Vstupné stojí okolo 100 Kč. To se samozřejmě netýká pláží u resortů. 

Šnorchlování 

V okolí ostrovů je korálové moře. Někdy bývá čisté, někdy zakalené a ne vždy je na korály bohaté. U zajímavých lokalit jsou připraveni domorodci vás na piroze odvézt na výlet, například na útes nebo do modré laguny apod.

Na Espiritu Santo je blízko Luganville netradiční atrakce jménem Million Dolar Point, kam vás z města doveze taxi nebo autobus. Za 70 Kč zde uvidíte nahrnutou veškerou vojenskou techniku, kterou Američané nahrnuli po druhé světové válce do moře. Na Espiritu Santo lze šnorchlovat od mola ze břehu místní nejlepší pláže Champagne beach a při troše štěstí si zaplavete na Efaté s delfíny. To bývá jako organizovaný výlet. Informace poskytují místní hotely. V zátoce Mele Bay na Efaté je přístupný resort Hideaway Island s pěkným šnorchlováním a podvodní poštou nejen pro hotelové hosty. 

Na Efaté proti ostrůvku Moso je želví pláž.

Potápění

Na Million Dolar Pointu je v hloubce 25 m velmi dobře přístupný vrak lodi President Coolidge a torpédoborec USS Tucker.

Přístrojové potápění je možné na největších ostrovech v několika lokalitách se společnostmi Big Blue, Tranquility, Nautilus a operátory na Hideaway Island. Cena za ponor se pohybuje okolo 1.200 Kč

Kajaking

Na Efaté v zátoce Mele Bay si můžete zapůjčit mořské kajaky.

Rybaření

Z Port Vila i z několika míst na Espiritu Santo se pořádají rybářské výlety. Informace podávají na recepcích hotelů.

Noční život 

Lidové jídelny zavírají okolo 20:00 hodin, restaurace pak mezi 22.–24. hodinou a diskotéka ve Vile je otevřená do pozdních nočních hodin. Zúčastnit se můžete také noční plavby s hudbou a tancem, které pořádají z Vily. Mimo resorty žádnou noční zábavu nečekejte. 

Nakupování

V Port Vila se nachází tržnice Mama market, kde lze nakoupit suvenýry a blízko tržnice najdete dobře zásobený freeshop. Nikde nechodí potulní prodejci a nepřemlouvají vás k nákupu jejich jedinečných výrobků.

Pro romantiky

Romantické duše potěší noční pohled na soptící Mount Yasur na ostrově Tanna. Na ostrově Espiritu Santo a Tanna se nachází nádherné modré laguny Blue Hole s možností koupání a šnorchlování. Velkým zážitkem nejen pro romantiky, ale i pro adrenalinové příznivce je let vrtulníkem nebo let v hydroplánu nad ostrovy

Návštěva u lidojedů 

Návštěva tropického souostroví Nové Hebridy (dnes Vanuatu) tak trochu připomíná výpravu do středověku. Kde jinde máte možnost podívat se do jícnu ještě činné sopky nebo popíjet opojnou kávu s lidojedem (kanibalismus se zde praktikoval ještě po druhé světové válce).
Při návštěvě souostroví rozhodně nezapomeňte na ostrov Tanna – budete mít zážitek na celý život. Vanuatu je místem vzniku kultu Cargo.

Souostroví Vanuatu leží uprostřed Tichého oceánu a jeho vzdálení sousedé jsou Nová Kaledonie, Šalamounovy ostrovy a Fidži. Do Austrálie to mají domorodci zhruba 1.400 km. Vanuatu leží v časovém pásmu + 11 hodin a není zde zaveden letní a zimní čas. 

Průvodce pro tebe napsal Bohumír Kubart
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - září
Období naší zimy je zároveň obdobím cyklonů.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se objeví 1x za dva roky a ušetříš 40%.
Akční nabídky
Avatar uživatele Bohumír Kubart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu