Akční letenky do Pobaltí: z Prahy do Helsinek, zpět z Rigy. Letenky od 2 963 Kč

Open-jaw
Před 4 měs

Jak akci využít?

K důkladnému procestování regionu Pobaltí vybízí akce lotyšské národní aerolinky Air Baltic. Nejlevněji pořídíme open-jaw letenky po trase Praha – Helsinki / Riga – Praha, a sice za 2.963 Kč.

Během cesty navštívíte Helsinki, kde se skočíte ohřát do pravé finské sauny a zdržíte se tu ideálně 1 až 2 noci. Následně přejedete trajektem přes Finský záliv a ocitnete se rovnou v estonském hlavním městě Tallinnu. To vás překvapí krásným historickým centrem a uvolněnou atmosférou, město je sice malé a stačil by jeden den, ale udělejte si výlet i mimo, například do univerzitního města Tartu či do městečka Kunda, kde není vůbec nic, ale české cestovatele – bůh ví proč – přesto mimořádně láká.

Z Tallinnu pak skočíme na autobus a dojedeme do posledního města na naší cestě, a sice lotyšské Rigy, kde strávíme opět 1 až 2 noci.

Co budete kromě letenek potřebovat?

TIP: Že vás neláká cestovat v zimě na sever? Zkuste se zastavit v estonských lázních Kuressaare na ostrově Saaremaa, kde si jaksepatří oddychnete v pohodové atmosféře krásného městečka. Hotely v Kuressaare zůstávají otevřeny celou zimu a ani doprava z Tallinnu není nijak složitá. Autobusy jezdí několikrát denně za ceny od 10 € za zpáteční jízdenku (cesta i s trajektem trvá 4 hodiny).

Letenky

Běžná cena: 3 700 Kč
+2
  • Praha - Helsinky
  • Riga - Praha
Letenka 1
PRG - HEL
Letenka 2
RIX - PRG
  • Open-jaw letenka
  • Na Listopad - duben
  • 1 přestup
  • 3 hodiny letu

Cena od 2 963 Kč 

Vyhledej letenky od 2 963 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 05. 09. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 3 700 Kč. Ušetříš přibližně 20 %.

Platnost

Platí do 11. září nebo vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Od listopadu 2017 do dubna 2018 vyjma Vánoc a Nového roku.

Přestup

Krátké přestupy na pohodovém letišti Riga.

Dopravce

Informace o aerolince v našich tipech: Air Baltic.

Zavazadla

V ceně letenky je příruční zavazadlo do 8 kg (55x40x20 cm). Odbavené vyjde na 35 € za směr.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Mezi Helsinkami a Tallinem vycházel například v prosinci nejlépe trajekt od Eckero Line, oproti Viking Line jsou levnější. Jejich nevýhodou může však být postarší interiér lodí. V Helsinkách si dejte pozor ze kterého portu odjíždíte, je jich tam několik.

Avatar uživatele panda

"či do městečka Kunda, kde není vůbec nic, ale české cestovatele – bůh ví proč – přesto mimořádně láká."

hahahaha :D Vubec nejlepsi pruvodce po Finsku xxD

Avatar uživatele hugonovak

Kvôli Kunde netreba cestovať do Estónska. Aj v Česku sú zemepisné názvy tohto typu. 2 obce s názvom Pičín a 2 rybníky: Horní a Dolní kokotský rybník.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Regiojetem do Evropy za polovic
-50 %

Tam to bude krásný!

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Tam jsi ještě nebyl!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Jedem!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Finsko Přílet na letiště Helsinky Vantaa

Země tisíce jezer

Finsko neboli Suomi, země tisíce jezer a nekonečných lesů, která se nachází na severu Evropy. Jeho sousedé jsou Norsko, Švédsko a Rusko. Patří do širší skupiny skandinávských zemí (při striktním dodržení jsou zahrnuty jako Skandinávie jen země Norsko, Dánsko a Švédsko).

Návštěvou Finska však určitě neprohloupíte. Jakmile se pro výlet nebo dovolenou rozhodnete a strávíte zde pár dní nebo týdnů, vždy budete mít krásné vzpomínky. Ať už na krásnou a čistou finskou přírodu, nebo na dlouhé lesní stezky, v nichž jste úplně oproštěni od ruchu měst a vy si tak můžete vychutnat klid a pohodu, která se dá zpříjemnit ještě zchlazením v přírodním jezeře a opečením klobásky na ohni. 

Dobrodruzi, kteří mají rádi zimu, si určitě vyberou z nepřeberného množství běžkařských či sjezdařských tratí a občas i mrazu k -30 °C. Výborným využitím tohoto mrazu je ho spojit se saunováním, kdy z rozehřáté sauny na cca 90 °C můžete skočit rovnou do sněhu a vychutnat si krásný a nezapomenutelný pocit zchlazení. A možná zpestřit i pohledem na nebeskou oblohu a při troše štěstí i polární září. 

Průvodce pro Finsko
Průvodce pro letiště Helsinky Vantaa