Průvodce letištěm

Letiště Helsinky Vantaa

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Helsinky Vantaa

Helsinki–Vantaa, jak je označováno největší finské letiště, jsou hlavním domovem aerolinky Finnair a jednou ze základen Norwegian Air Shuttle.

Jak název napovídá, letiště se nachází ve městě Vantaa asi 20 km od centra Helsinek.

Otevírací doba je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1320 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
09:30 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy sem létají přímo tři společnosti: ČSA, Finnair a Norwegian Air Shuttle. Nejlevnější letenky můžeme sehnat u posledního jmenovaného dopravce, které začínají na 3.000 Kč. U dalších se běžná cena pohybuje od 3.600 až do 6.500 Kč.

Doba letu do z Prahy do Helsinek je asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Helsinek, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Díky husté síti Finnairu směrem do Asie jsou Helsinky oblíbeným přestupním bodem. Letiště má dva spojené terminály, mezi nimiž se do 15 minut dostanete pěšky.

Většinou vás bude čekat přestup v rámci většího Terminálu 2, který však velikostí neodpovídá požadavkům a bývá často přetížený. Pro přestup by mělo stačit 40 minut.

Doprava z/na letiště

Od roku 2015 je letiště napojeno na městskou železnici. Trasa z hlavního nádraží na letiště je okružní. Linka „I“ jede proti směru hodinových ručiček přes Huopalahti, kde můžete přestoupit na vlaky směr Turku a linka „P“ po směru hodinových ručiečk. Obě linky jedou do centra asi 30–35 minut při 10–15 minutovém intervalu. Kromě hlavního nádraží, které slouží jako centrální přestupní bod, můžete ve stanici Huopalahti přestoupit na vlaky směrem na západ Finska, nebo ve stanici Tikkurila na vlaky na sever či do Ruska.

Jízdenka stojí 5 €, celodenní pak 12 € (každý další den + 6 €) a koupíte ji v automatu na stanici. V případě koupě u řidiče autobusu zaplatíte 5,50 €.

Za stejnou cenu můžeme využít i autobusy helsinského dopravního podniku. Linka 615 jede na hlavní nádraží zhruba každou hodinu, cesta trvá 40 minut a autobus jezdí nonstop 24 hodin denně.

Linka 617 jezdí do čtvrti Hakaniemi poblíž centrálních Helsinek. Jízdní řád je nepravidelný, zhruba jednou za 60 až 120 minut.

Alternativním spojením je autobusová linka Finnair City Bus, která jezdí k hlavnímu nádraží každých 20 minut. Jízdenka stojí 6,20 € a můžeme ji koupit online.

Na letišti je také stanice dálkových autobusů.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezená.

Skříňky na úschovu zavazadel se nacházejí v terminálu 1 i 2 v přízemí. Otevřeno je nonstop a za 24 hodin zaplatíte 5–6 € podle velikosti kufru.

Na letišti najdete i odpočinkovou zónu otevřenou široké veřejnosti pod názvem „Kainuu Lounge“. Nachází se v terminálu 2 poblíž gatu G31 a otevřená je 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, budu v srpnu bydlet v hotelu Arthur. Poraďte mi prosím jak se tam dostanu. Děkuji

před 21 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Google?

před 21 dny
Jan Čermák

Vždyt je ten hotel hned u nádraží. Otevřít mapy vás nenapadlo?

Přidat odpověď
před 21 dny

Dobrý den, poradíte mi, prosím, jak se nejlépe dostanu do centra Helsinek z letiště? Budu bydlet v Radisson Blu Seaside, takže bych ráda přijela co nejblíže k hotelu. Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, veřejná doprava jede jen na hlavní nádraží, blíž k Radissonu nikoliv. Detaily viz výše. Od hlavního nádraží můžete k hotelu tramvají číslo 6.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, rád bych se zeptal jak se dostanu z letiště v Helsinky do Lappeenranta... protože nějak se neorientuji v jejich vlakových řádech.

Děkuji

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu